17 stycznia 2021

Według prognoz synoptyków przed nami bardzo mroźne dni. Przewidywany spadek temperatur w nocy to nawet - 20 stopni C. Pomyślmy w tym czasie o tych, którzy nie mają się gdzie schronić podczas takich mrozów. Osoby bezdomne kryją się przed zimnem w pustostanach, kanałach ciepłowniczych, a  często także w  altanach w ogrodach działkowych. 

Jeśli przebywamy w tym czasie na terenie ogrodu działkowego zwróćmy uwagę czy nie znajdują się tam osoby, które mogą potrzebować pomocy. Jeśli tak, to zadzwońmy  pod numer alarmowy 112 lub skorzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”. To bardzo ważne, ponieważ nasza empatia i  reakcja może uratować komuś życie. Pomijając kwestie naruszenia cudzego mienia, wyziębione altany działkowe nie są odpowiednim  miejscem  schronienia.  A próby dogrzewania się w nich przez bezdomnych często kończą się wznieceniem pożaru, co niekiedy prowadzi do katastrofalnych skutków, kiedy to nocujący w altanie bezdomny ginie w pożarze.  

W czasie mrozów  Policja oraz Straż Miejska codziennie patrolują miejsca, w których mogą przebywać potrzebujące pomocy osoby. Wiadomo jednak, że służby nie są w stanie dotrzeć wszędzie.  Pomóżmy więc  w miarę naszych możliwości, zwróćmy uwagę na innych,  zainteresujmy się tymi często nieporadnymi życiowo osobami i pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie, a jej brak może doprowadzić do tragedii.

 

RDM

 

 

Zwróćmy uwagę na przybywające w ROD osoby potrzebujące pomocy

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106