19 czerwca 2023

W wieku 89 lat zmarł Michał Oliwiecki, prezydent Elbląga w latach 1987-90, wcześniej wieloletni wiceprezydent miasta.

Michał Oliwiecki był aktywnym społecznikiem. Od lat był działaczem Polskiego Związku Działkowców, w ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Był również harcerzem, komendantem hufca ZHP Elbląg, działał w Radzie Przyjaciół Harcerstwa. Publikował m.in. w „Roczniku Elbląskim”, przedstawiając artykuły na temat początków harcerstwa w Elblągu, powojennej ludności Elbląga czy rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego Elbląga w latach 1971-86.

W latach 1987-90 był prezydentem Elbląga, wcześniej pełnił również funkcję wiceprezydenta miasta. W swojej zawodowej karierze był też kierownikiem Biura Komunalnego Związku Gmin Nadzalewowych,

Michał Oliwiecki zmarł w sobotę, 17 czerwca. Miał 89 lat...

Kondolencje rodzinie Pana Michała złożyli m.in. władze Elbląga oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a także przedstawiciele zarządu okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Elblągu wraz z pracownikami.

Uroczystości pogrzebowe Michała Oliwieckiego odbędą się w czwartek, 22 czerwca. Rozpocznie je o godz. 12.30 wystawienie urny w kościele pw. św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich, o godz. 13 rozpocznie się msza święta, po której nastąpi pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola.

 

 

Zmarł były prezydent Elbląga

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106