28 sierpnia 2020

We wrześniowym numerze przedstawiamy receptę na idealną aranżację przedogródka. Dobre rady i praktyczne wskazówki dotyczące doboru małej architektury, roślinności i poprawy funkcjonalności tego miejsca sprawą, że każda działka stanie się perełką w ogrodzie.

W bieżącym numerze zachęcamy do ekooprysków – skutecznych w ochronie działkowych nasadzeń przed szkodnikami i bezpiecznych dla owadów pożytecznych i nas samych. Do sporządzenia wielu z nich możemy wykorzystać kuchenne specyfiki. Zachęcamy również do wykorzystania skoszonej trawy, ponieważ jest to bardzo wartościowa zielona masa, którą łatwo przykrócić naturze.

Skorzystaj z naszego bardzo praktycznego dodatku specjalnego – Czas na cebulowe! Poznaj najlepsze terminy sadzenia kwiatów cebulowych i bulwiastych na rabacie i w donicach. Zapamiętaj ich głębokość umieszczania w podłożu, a także wykorzystaj proponowane przez nas techniki sadzenia. Aby dodatek był w 100% użyteczny, wszystkie proponowane gatunki możesz kupić w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl Zaproś wiosnę na swoją działkę już dziś!

Polecamy szczególnie:

• Zebrać warzywa i co dalej? – Nie wszystkie zebrane plony zdążymy wykorzystać na bieżąco, a wiele z nich nie nadaje się do dłuższego przechowywania. Co robić, aby warzywa zachowały jędrność, dobrą jakość i właściwy smak? Jeśli borykasz się z takim problemem, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

• Modne i wygodne kieszonki – Tylko u nas znajdziesz pomysły na mninogródek w zasięgu ręki. W wiszących kieszeniach wypełnionych ziemią można sadzić niektóre warzywa, wszystkie zioła, a także wybrane rośliny ozdobne. Ponadto, wyglądają one bardzo atrakcyjnie, są łatwe w montażu i idealnie pasują do małych ogródków.

• Stanowisko dla róż – Wrzesień to idealny czas sadzenia róż. Nie ma co czekać! W bieżącym numerze pomożemy przygotować stanowisko dla róż – tych typowych, i tych nietypowych? Skorzystaj z naszych rad. Twoja działka nas potrzebuje!

Oferta róż dostępna w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl i pod telefonem 22 101 34 34

• Rabata mieszana dla kwasolubnych – To jest hit! Tylko w „Moim Ogródku” znajdziesz pomysł na połączenie na jednej rabacie tych specyficznych gatunków ozdobnych i użytkowych! Smacznie i pięknie – to motto dla Twojej działki.

• Poradnik po podkładkach – To doskonałe kompendium wiedzy, które ułatwi dobór podkładek dla drzew owocowych. Pamiętaj! Podkładka wpływa na szybkie wejście drzew w okres owocowania. Wybierz ja mądrze!

 

 

Wrześniowy „Mój Ogródek” na rynku od 25 sierpnia! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106