26 listopada 2021

 

2,7 mln złotych ma kosztować przebudowa ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego. Ma stać się dwukierunkowa, by udrożnić przejazd od strony ul. Bema, korkującej się w godzinach szczytu.

Wielu kierowców traktuje ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego jako dogodny skrót, łączący ul. Kościuszki z ul. Saperów i dalej z ul. Bema aż do wyjazdu z miasta. Niestety, ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. Władze miasta chcą to zmienić.

W projekcie budżetu miasta prezydent przeznaczył 2,7 mln złotych na przebudowę ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego, by stała się ona dwukierunkowa. Milion 350 tys. zł wpisano na 2022 rok, taka sama kwota ma być wydana w 2023 roku.

- Wstępnie rozważane było wprowadzenie ruchu dwukierunkowego wyłącznie za pomocą oznakowania pionowego, co skonsultowano z policją, uzyskując pozytywną akceptację zaproponowanych zmian – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Ostatecznie jednak z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę natężenie ruchu, rozwiązanie to uznane zostało za niewystarczające. Niezbędne jest wprowadzenie oznakowania poziomego uzupełniającego znaki pionowe i zmiana geometrii drogi poprzez jej poszerzenie.

Poszerzenie drogi oznacza, że część gruntu na cele publiczne będą musiały przekazać Rodzinne Ogrody Działkowe, znajdujące się po obu stronach ulicy.

- Wstępne rozmowy z ogrodami działkowymi w tej kwestii były już prowadzone – twierdzi Joanna Urbaniak.

Poszerzona dwukierunkowa ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego ma być gotowa w 2023 roku.

 
RG

 

Ulica 13. Pułku ma być dwukierunkowa

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106