19 lipca 2021

Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko wydał komunikat dotyczący zakazu spożywania wody. Dlaczego? W związku z wynikami badania próbki wody stwierdzono, że nie spełnia ona wymagań w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z uwagi na obecność bakterii grupy coli.

REKLAMA
 
 
Zakaz spożywania wody dotyczy miejscowości: Tolkmicko, Nowinka, Janówek, Kikoły oraz Kadyny.
W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących  wskazówek:- woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków,- woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych,- woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.
" W badaniach jakości wody z dnia 15.07.2021 r. z wodociągu sieciowego w Tolkmicku, zaopatrującego miejscowości: Tolkmicko, Janówek, Kadyny, Kikoły, Nowinka w gminie Tolkmicko powiecie elbląskim stwierdzono obecność bakterii grupy coli w ilości 42 jtkl10Oml w SUW w wodzie uzdatnionej, a także na sieci wodociągu w Tolkmicku przy ul. Szpitalnej 6 w przedszkolu w ilości 31 itkl1O0ml, co nie odpowiada  wymaganiom w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi" - czytamy komunikat  Sanepidu.
- Długotrwale utrzymujące się zanieczyszczenie wody pitnej bakteriami grupy coli może w konsekwencji przyczyniać się do negntywnych skutków zdrowotnych dla konsumenta. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody - tłumaczy Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Elblągu.
red.

 

 

Tolkmicko: w wodzie wykryto bakterie coli

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106