25 lipca 2021

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

W nowym, sierpniowym „Moim Ogródku” nie mogło zabraknąć bardzo ważnego i praktycznego artykułu – Minimalizujemy beton w ogrodzie. Problem podwyższonej temperatury (emitowanej przez nagrzaną powierzchnię betonu), utrata wody deszczowej, bądź jej zaleganie na wybetonowanej powierzchni, a także złe zagospodarowanie działki, to grzechy główne, z jakimi borykają się nie tylko działkowcy w dobie kryzysu klimatycznego. Warto więc sięgnąć po ten artykuł – temat miesiąca i małymi krokami zmieniać złe nawyki na nowe, przyjazne ludziom i środowisku. Tylko wspólnymi działaniami uda nam się powstrzymać wzrost globalnego ocieplenia, tak by zapobiec katastrofie klimatycznej.

W numerze czekają na Was ponadto:

• Letnia reanimacja – Tegoroczne lato jest upalne i deszczowe. To trudne warunki do pielęgnacji roślin. Warto więc wiedzieć jak przygotować działkę przed urlopem i co zrobić z roślinami po naszym wypoczynku, jeśli zbyt mocno ucierpiały.

(str. 18)

 

• Poplony na balkon – Uprawa warzyw w pojemnikach na balkonie to już nie modny, ogrodowy kaprys, ale stały jego element. Prawda jest taka, że pelargonii nie zjemy. Chcąc mieć następstwo uprawy, warto wiedzieć – co dosadzić po zbiorze warzyw w sierpniu, tak aby cieszyć się balkonowym warzywnikiem jak najdłużej.

(str. 30)

 

• Pułapki domowym sposobem – Lato latem, ale są „rzeczy”, które nas denerwują na działce i nie pozwalają odpowiednio się zrelaksować. Należą do nich niektóre owady – m.in. muszki owocówki, ślimaki bezmuszlowe, muszki plamoskrzydłe, drutowce, osy i komary. Jeśli ten problem dotyczy też Twojej działki to koniecznie sprawdź jak przygotować ekologiczne pułapki na niechcianych gości.

(str. 56-57)

 

• Narzędzia do usuwania chwastów – Walka z chwastami bywa trudna, wie to każdy działkowiec. W tej ciężkiej pracy pomóc mogą odpowiednio dobrane narzędzia. Sprawdź czym pielić na grządkach, czym w skrzyniach uprawowych, co używać na trawniku, a jak sobie poradzić w trudnych, działkowych miejscach.

(str. 59)

 

• Odwdzięczą się za deszczówkę – „Łapiąc” deszczówkę, której zasoby są jednak ograniczone, warto wiedzieć, które rośliny działkowe najbardziej na niej skorzystają. Przyda się również wiedza – jak podlewać taką wodą, aby jej nie marnować i jak optymalnie zaspokoić potrzeby roślin.

(str. 20-21)

 

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

 

 

 

Sierpniowy numer „Mojego Ogródka” dostępny od dziś na rynku!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106