06 września 2021

Uczniowie wrócili do szkół, firmy pracują pełną parą, ale w urzędach nadal bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się z ograniczeniami związanymi z pandemią. Czy coś w tej sprawie zmieni się w najbliższym czasie w Urzędzie Miejskim w Elblągu?

Mieszkańcy Elbląga mają ograniczony bezpośredni dostęp do poszczególnych departamentów Urzędu Miejskiego. Zasady obsługi interesantów reguluje decyzja prezydenta Elbląga, która obowiązuje od 8 czerwca.

„Do odwołania w Urzędzie Miejskim w Elblągu obowiązują zasady pozwalające na wejście interesanta do Urzędu i jego bezpośrednią obsługę - głównie w tzw. strefach buforowych, tj. odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach (stanowiskach) Sal Obsługi w Budynku Głównym przy ul. Łączności 1 oraz w budynkach przy ul. Łączności 2, Jaśminowej 11, Placu Dworcowym 4, Kosynierów Gdyńskich 42 i Czerwonego Krzyża 2. Celem zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa wymienione wizyty będą odbywały się wyłącznie po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania pod numerem telefonu wskazanym przy poszczególnych sprawach, a w przypadku spraw związanych z pojazdami istnieje możliwość umówienia na wizytę także przez internet” - czytamy w komunikacie prezydenta Elblaga.

Z odpowiedzi na nasze pytania, czy coś w najbliższym czasie zmieni się w bezpośrednim dostępie mieszkańców do poszczególnych departamentów wynika, że te zasady będą obowiązywać do odwołania.

- Wszystkie zadania tut. Urzędu są na bieżąco, sprawnie realizowane, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom podlega bezpośrednia obsługa interesanta. Zalecamy kontakt elektroniczny, a w przypadku, kiedy wizyta osobista jest niezbędna istnieje taka możliwość po uprzednim kontakcie telefonicznym – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Jednocześnie informuję, iż Komunikat w sprawie funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Elblągu jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o obowiązujące regulacje prawne. Pragnę podkreślić, iż województwo warmińsko-mazurskie jest jedynym z najbardziej narażanych na wprowadzenie obostrzeń, w związku z małą liczbą wyszczepionych mieszkańców, zatem dalszy sposób funkcjonowania tut. Urzędu uzależniony jest od aktualnej sytuacji epidemicznej w Elblągu oraz od przepisów prawnych.

 

Mieszkańcy mogą sprawdzać aktualne zasady obsługi w Urzędzie Miejskim pod tym linkiem

 

https://www.portel.pl/wiadomosci/ratusz-nadal-nie-w-pelni-otwarty/124746

 

 

 

Ratusz nadal nie w pełni otwarty

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106