06 września 2021
 

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze odbędą się w dniach 11-12 września w Starym Polu

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

To będzie wyjątkowy weekend! Wystawa koni, występy lokalnych zespołów artystycznych, konkursy i degustacje — to i jeszcze więcej czeka wszystkich odwiedzających Stare Pole podczas targów, które potrwają dwa dni 11-12 września.

REKLAMA
 
 
Stare Pole to niewielka miejscowość oddalona o około 20 kilometrów od Elbląga. Właśnie tutaj od lat organizowane jest jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, cieszące się ogromną popularnością nie tylko wśród okolicznych mieszkańców.
—  W tej chwili mamy już ponad 200 zgłoszeń od wystawców, którzy odwiedzą Stare Pole podczas XXVI Jesiennych Targów Ogrodniczych, ale ta liczba stale rośnie — przekazuje Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego.

Tegoroczne targi odbędą się w dniach 11-12 września.

W sobotę i niedzielę, od godz. 9 do 17 będzie można zapoznać się z ofertą firm z zakresu odnawialnych źródeł energii, budownictwa czy najnowocześniejszych systemów grzewczych.  Lokalni wytwórcy zaprezentują swoje produkty, a wśród nich m.in. rękodzieło, przetwory, sery, ciasta, miody, przyprawy, wędliny i pieczywo.
— Poza tym rośliny: od drzewek owocowych i ozdobnych, przez różnego typu sadzonki i cebulki, po kwiaty i trawy. Podczas targów odbędzie się również wystawa gołębi, drobiu ozdobnego i królików — informuje Adam Kopeć.
Pierwszy dzień targów to — oprócz zwiedzania stoisk —  specjalistyczna wystawa w ramach VI Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Sztumskich, w związku z którym odbędą się warsztaty i konkurs dla hodowców. Tego dnia będzie również okazja, by dokonać spisu powszechnego.
Fot. materiały organizatora
 
Sobota to również kolejne święto mleka — czyli okazja do skosztowania najwyższej jakości produktów nabiałowych, ale też konkursy i koncerty.  Na scenie m.in. Wanda Kwietniewska — wokalistka popularnego w latach 80. zespołu Wanda i Banda.
W niedzielę wystawcy będą służyć radą i pomocą w doborze odpowiednich produktów. — Na targach będą obecni producenci mebli ogrodowych, twórcy koszy ozdobnych, maskotek, pościeli, świec czy mydeł. A swoimi wyrobami pochwalą się panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich.  Mamy też atrakcje dla najmłodszych uczestników targów, którzy będą mieli na przykład okazję przejechać się na kucyku — mówi Adam Kopeć.
12 września poznamy również laureatów VI Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Sztumskich i będzie możliwość posłuchania muzyków. Natomiast o godz. 15 rozpocznie się  Konkurs Młodego Hodowcy, będący częścią czempionatu.
— Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić Starego Pola i naszych targów, koniecznie musi wybrać się do nas w ten wyjątkowy wrześniowy weekend.  Atrakcji będzie mnóstwo, a do tego szansa na zakup najwyższej jakości produktów — od roślin, dekoracji ogrodowych i rybek do oczek wodnych, przez obrazy i ręcznie wykonane ozdoby, po biżuterię i na ubraniach kończąc — zachęca pan Adam.
Koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzu te daty — XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu zapraszają już 11 i 12 września, a was nie może tam zabraknąć.

 

http://dziennikelblaski.pl/760960,Przed-nami-XXVI-Jesienne-Targi-Ogrodnicze.html

Przed nami XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106