28 sierpnia 2022

 

Czujność świadka pomogła policjantom zatrzymać dwóch 27-latków podejrzewanych o włamania do altanek w ROD „Przyszłość” we Włocławku. Podczas zatrzymania mieli przy sobie przedmioty, które chwilę wcześniej wynieśli z terenu działek. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Policja prosi o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

W sobotę dyżurny policji odebrał zgłoszenie od świadka, który zauważył podejrzaną sytuację. Od strony ogrodów działkowych na włocławskim Południu szli dwaj mężczyźni, którzy nieśli wyładowane torby i zgłaszający przypuszczał, że mogą to być włamywacze.

Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy, którzy zauważyli opisanych mężczyzn, próbujących ukryć się w zaroślach. Faktycznie mieli ze sobą torby, w których znajdowały się różnego rodzaju narzędzia ogrodowe. Ponieważ nie potrafili wskazać źródła ich pochodzenia, obaj 27-latkowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że przedmioty ujawnione przy zatrzymanych pochodzą z włamań, jakich ci dopuścili się na pobliskich ogrodach działkowych „Przyszłość”. W ich pobliżu policjanci zabezpieczyli kolejne sprzęty i elektronarzędzia ogrodowe, które prawdopodobnie złodzieje schowali, aby je następnie przenieść w inne miejsce.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch altanek. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, jednak jeden z mężczyzn musi liczyć się z surowszą karą. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia, bo wcześniej był już skazany za podobne czyny.

Śledczy dalej pracują nad sprawą i ustalają czy mężczyźni dopuścili się innych włamań. Ustalają również właścicieli zabezpieczonego mienia i proszą o zgłaszanie się osób, które we wskazanym okresie stwierdziły włamanie i kradzież mienia z terenu ROD „Przyszłość” we Włocławku. 

źródło: wloclawek.info.pl

 

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamań do działek

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106