16 maja 2021
Nowa rzeczywistość, w której znajdujemy się od marca 2020 roku ,wymusiła na nas nowe zasady, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Wytyczne związane z zachowaniem bezpieczeństwa, by ochronić się przed wirusem, napisały nam zupełnie inny scenariusz – tak stało się również w przypadku Jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. Na dobre i na złe, także w czasach pandemii - Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 40-lecia działalności Polskiego Związku Działkowców. Szerokie grono działkowców, którzy z wielkim sercem uprawiają swoje ogrody, a co więcej - organizują życie wewnętrzne, dla siebie, swoich rodzin i przyjaciół, w tym roku świętuje zacny jubileusz. Już drugi rok, bez uścisków dłoni i przytuleń, w maseczkach, wszystko jest inne, ale działkowcy się nie zmieniają. Musimy się dostosować do panującej sytuacji i żyć dalej. Działkowcy niejedno już widzieli, niejedno przeżyli, 40 lat razem to piękny okres, zdobyte doświadczenie, z jakim udało się przetrwać nie tylko takie niedogodności jak koronawirus. Pamiętamy ten czas walki o kolejne akty prawne, dające bezpieczeństwo działkowcom. Dziś te wydarzenia nabierają nowego znaczenia, większego niż zazwyczaj. Wielu działaczom, społecznikom, nie zdążyliśmy podziękować, za dawanie dobrego przykładu, udowodnienie, że podejmowanie niecodziennych wyzwań, jakie niesie życie i praca społeczna ma sens. Symboliczne podziękowanie to wyraz naszej wdzięczności i pamięci
 „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić” Carroll Lewis
Na obecną chwilę musimy zrezygnować z hucznego świętowania, ale w ogrodach postawiono na skromniejszą formę świętowania. Świętowanie symboliczne, nie oznacza, że gorsze. Rodzinny Ogród Działkowy „Niezapominajka” w Grudziądzu został udekorowany flagami związkowymi, w świetlicy ogrodowej powstała specjalna dekoracja, a w gablotach ogrodowych pojawiły się pozornie zwyczajne rzeczy, ale jakże wyjątkowe.
Celebrujmy ten piękny Jubileusz, bo dla działkowców to powód do dumy, wyjątkowe chwile, pozwolą nam zajrzeć w zakamarki własnego umysłu i duszy. Tak aby każdy kolejny rok działalności Polskiego Związku Działkowców, potwierdzał, że to silna, godna zaufania organizacja, która zasługuje na uczczenie jubileuszu w podniosłej atmosferze, ale na takie wydarzenie musimy jeszcze poczekać.

 

mgr Małgorzata Jasińska 

  

 

 

 

Pamięć szczęśliwych minionych dni, jak perła w koronie lśni, niech ten Jubileusz 40 lecia, milowym będzie kamieniem, czekamy następnych z wielkim w sercu wzruszeniem.

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106