22 lutego 2018

20 lutego, pożegnano pierwszego Prezydenta Elbląga po 1989 r. Józefa GBURZYŃSKIEGO. W pogrzebie, oprócz rodziny zmarłego, udział wzięli  m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich, dyrektorzy elbląskich instytucji, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W uroczystościach pogrzebowych wzięli również udział: poczet sztandarowy ze sztandarem okręgu oraz delegacja Okręgowego Zarządu     z Przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej na czele kol. Zbigniewem ŻYLUKIEM, który w imieniu władz okręgu wygłosił mowę pogrzebową mówiąc m.in.

My członkowie naszego stowarzyszenia z wielkim smutkiem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłym odejściu na wieczny spoczynek śp. Józefa GBURZYŃSKIEGO byłego Prezydenta Elbląga, b. Prezesa ROD Przyroda, b. członka Okręgowego Zarządu w Elblągu  i działkowca. Twoja śmierć była dla nas zaskoczeniem, bowiem trudno pogodzić się    z sytuacją , kiedy  jeszcze tak niedawno spotykaliśmy na jego ogrodzie oraz   w siedzibie naszego okręgu, omawiając ważne sprawy społeczne. Odszedł działkowiec, działacz   społeczny, oddany i zasłużony naszej sprawie, który przez wiele lat społecznie wykonywał swoje obowiązki dla dobra działkowców, ogrodów i Związku. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia  i żalu z powodu tej straty. Cześć Jego pamięci! Prezes OZ Elbląg Antoni DALAK, Dyrektor Biura  i Pierwszy Wiceprezes OZ Zygmunt Wójcik, Przewodniczący i członkowie Okręgowego Zarządu  i Komisji Rewizyjnej      oraz działkowcy, chylimy nasz sztandar i dziękujemy Ci,  że byłeś  z nami.

 

Czytaj więcej

https://www.info.elblag.pl/37,53354,Dzis-pozegnano-Jozefa-Gburzynskiego-Jaroslaw-Kaczynski-Byl-czlowiekiem-ktory-chcial-dawac-siebie-innym.html

https://www.portel.pl/fotoreportaz/ostatnie-pozegnanie-jozefa-gburzynskiego/7498

http://elblag24.pl/jaroslaw-kaczynski-w-elblagu-wzial-udzial-w-pogrzebie-jozefa-gburzynskiego/

http://dziennikelblaski.pl/Elblag-i-okolice/117-0.html

 

Dyrektor  Biura   OZ  PZD w Elblągu

              Zygmunt Wójcik

 

 

Odszedł Józef GBURZYŃSKI, b. Prezydent Elbląga, wieloletni działacz stowarzyszenia ogrodowego PZD 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106