21 sierpnia 2023

 

W wydaniu wrześniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć ważnych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Kwitnące wrzosy to jedna z najpiękniejszych jesiennych dekoracji ogrodu. Te malownicze krzewinki zaczynają zachwycać swym naturalnym urokiem, kiedy ogród nieco przygasa już po letniej feerii barw. Wrzesień to ich czas, warto więc po nie sięgać, by wprowadzić elegancki kolor na jesienne rabaty. Zachęcamy do przeczytania tematu numeru „Wrzosy w ogrodzie”, w którym wskazujemy, gdzie je sadzić, pielęgnować  i jak zastosować w ogrodzie.

 

Jeśli macie warzywnik lub chcecie zacząć uprawę warzyw i ziół to nie możecie przeoczyć tych artykułów:

Warzywne susze – Suszenie to jeden z najstarszych, najprostszych i bardzo wygodnych sposobów konserwowania warzyw w warunkach domowych. Świetnym zamiennikiem świeżych warzyw mogą być własne susze. Podpowiadamy jakie warzywa możemy tak zakonserwować, jak prawidłowo je suszyć i przechowywać.

 

Pojedynki warzyw cz. 6 Ogórek kontra cukinia – Warto jeść różnorodnie, uwzględniając w diecie rozmaite warzywa. Wybór podobnych do siebie pod różnymi względami gatunków jest dość duży. Dobrze więc je porównać,  by wybrać to co dla nas najlepsze. Czy dobrze znany nam ogórek jest lepszym wyborem od cukinii? Warto się dowiedzieć, jak rozstrzygnie się ten bój.

 

Entuzjastom uprawy gatunków owocowych polecamy artykuły:

9 najsmaczniejszych gruszek – Gruszki to wykwintne owoce, po które bardzo chętnie sięgamy. Zachwyca nas ich soczysty miąższ, wspaniały aromat i duże możliwości wykorzystania w kuchni. Aby cieszyć się przez lata smakiem naszych ulubionych owoców, prezentujemy najlepsze ich odmiany polecane na działki. 

 

Błędy w uprawie jabłoni – Jabłoń jest najpopularniejszym drzewem owocowym w uprawie amatorskiej. Z reguły nie sprawia trudności w prowadzeniu, pod warunkiem, że od samego początku właściwie się nią zajmiemy. Warto wiedzieć jakich błędów nie popełniać, żeby cieszyć się przez wiele lat dobrze plonującymi, zdrowymi drzewami. 

 

Jeśli interesują Was rośliny ozdobne i aranżacja działki polecamy:

Cebulowe kwitnące jesienią – Niektóre gatunki cebulowe zakwitają jesienią i mogą stanowić w tym czasie atrakcyjne urozmaicenie w ogrodzie, jest wśród nich kilka „perełek”. Warto je lepiej poznać, a także dowiedzieć się jakie mają wymagania uprawowe. 

 

Czas astrów bylinowych – To grupa astrów, które nazywane są także jesiennymi. Ich ważną zaletą są długi okres kwitnienia i efektowne, dekoracyjne kwiaty. Gdzie je warto posadzić na działce? Jakie mają wymagania? To tylko niektóre ważne pytania, na które odpowiemy w tym artykule.

 

Modowy pokaz małej architektury – Okazuje się, że ogrodowe trendy nadążają za zmianami na świecie. I to nie tylko w zakresie doboru odpowiednich gatunków roślin, ale też w potrzebie niezaśmiecania planety, powtórnego wykorzystywania produktów oraz upcyklingu, czyli nadawania nowego, czasem lepszego zastosowania zużytym przedmiotom. Zapraszamy do zainspirowania się nowymi trendami w małej architekturze zaprezentowanymi podczas tegorocznych wystaw ogrodniczych.

 

 

Od 18.08 w sprzedaży wrześniowy „Mój Ogródek”! Przeczytaj i poleć innym działkowcom!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106