Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

03 listopada 2020
Uprawomocniło
23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Nasadzenia na działce w ROD

Nowi użytkownicy działek często rozpoczynają swoją przygodę z ROD od kwestii  zagospodarowania przestrzeni. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy sadzeniu nowych roślin.

 

Z pewnością pomocny będzie Regulamin ROD. W zapisie od §52 do §55 Regulaminu ROD zawarte są informacje dotyczące prawidłowego sadzenia drzew i krzewów owocowych oraz wszystkich innych roślin ozdobnych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ prawidłowe zagospodarowanie działki poprzez nasadzenia zgodne z odległościami zawartymi w Regulaminie w przyszłości zapewni nam bezproblemowe korzystanie z działki bez konieczności usuwania żywopłotu przerastającego ogrodzenie lub drzew, które wymagają zezwolenia na ich usunięcie.

Bardzo ważne jest, aby wybierać drzewa ozdobne o gatunkach i formach słabo rosnących. W znaczny sposób ułatwi nam to pielęgnację naszego ogródka działkowego i w przyszłości rośliny nie będą rozrastać się do znacznych rozmiarów.

Wprowadźmy różnorodność gatunkową roślin na działce. Wiem, że szczególne młodzi działkowcy zastrzegają sobie, że działka będzie rekreacyjna, ale posadzenie krzewu porzeczki czy borówki amerykańskiej, przeznaczenie fragmentu powierzchni na szczypiorek, a przy altanie ogrodowej posadzenie pachnącej róży z pewnością nie zaszkodzi naszej działce, a nawet odwdzięczy się wytworzeniem smacznych owoców oraz warzyw i na dodatek przyciągnie owady zapylające. A wiec nie rezygnujmy całkowicie z nasadzeń owocowych czy warzywniczych. Wszystkim nowym działkowcom życzymy dużo wspaniałych pomysłów i radości z uprawianej działki w ROD. Instruktor ds. Oświaty ogrodniczejOZ PZD Wrocławmgr. inż. Anna Melska

 

 

29 października 2018