21 lutego 2020

Marcowy numer „Mojego Ogródka” wita czytelników gniazdami wiosny, czyli najatrakcyjniejszymi krzewami, których kwitnienie o tej porze roku może przyprawić o zawrót głowy.

Ponadto w bieżącym wydaniu radzimy: jak ciąć pnączajak dzielić i odmładzać byliny, a także jakie ozdobne rośliny jednoroczne wybrać na tzw. wczesny siew.

Polecamy też hydrboxy – sprytne „zbiorniki” gromadzące wodę w glebie – niezbędne w nadchodzącym sezonie!

Zachęcamy do kolekcjonowania nowego cyklu – Najpiękniejsze rośliny. W wydaniu marcowym „Mojego Ogródka” część pierwsza – Letnie cebulowe.

Jeśli przegapiłeś poprzedni cykl: sadownicze abc, to nic straconego! Wystarczy odwiedzić stronę sklepu działkowca www.dzialkowiecsklep.pl i zamówić wybrane numery „Mojego Ogródka”. Zamówienie można też złożyć telefonicznie:22 101 34 34. „Mój Ogródek” dostępny jest również w wersji cyfrowej.

Polecamy m.in.:

• W pojemnikach – Tylko u nas znajdziesz najlepsze gatunki i odmiany roślin sadowniczych  do wygodnej uprawy w donicach, pojemnikach i skrzyniach. Taki sposób prowadzenia „minisadu” jest przydatnym rozwiązaniem zwłaszcza dla seniorów. Własne uprawy są modne!

 

• Miejsca wypoczynku z klimatem – Nie masz pomysłu na aranżację zakątka na działce? Nie poddawaj się! Skorzystaj z naszych inspiracji. Stwórz wygodne i niezwykle malownicze miejsce. Ciesz się piękną działką przez cały sezon.

 

• Warzywa zielone – Dlaczego warto je jeść? Bo kolor zielony ma działanie uspakajające i dobrze działa na nasz organizm w tzw. okresie przejściowym – przy zmianie pór roku. Warto więc wiedzieć skąd pozyskać najbardziej wartościowe zielone warzywa i jak je podać, aby zjeść je ze smakiem.

 

• Sadzimy z gołym korzeniem i w doniczkach – Jeśli nie posadziliście drzew i krzewów jesienią, nic straconego! Wczesna wiosna jest równie dobrym terminem na wykonanie tej czynności. Instruktarz – krok po kroku, ułatwi i usprawni Waszą pracę. Poprawne sadzenie to pierwszy krok ku sukcesowi w uprawie.

 

 

 

Marcowy numer na rynku od 20 lutego! „Mój Ogródek” – to poradnik ogrodniczy adresowany do każdego działkowca i ogrodnika amatora

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106