20 kwietnia 2022

 

 

W majowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet doskonałych inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy https://bit.ly/3gO1cnV , w którym znajdziecie bieżące informacje o naszych wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

W najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was bardzo atrakcyjny temat miesiąca „ABC różaneczników”, czyli praktyczny przewodnik po najlepszych gatunkach i odmianach, pielęgnacji oraz aranżacji tych arystokratycznych krzewów ozdobnych.

 

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Grecki warzywnik – To już kolejna odsłona cyklu „Pyszny warzywnik”, tym razem proponujemy obsadzenie grządek warzywami typowymi dla kuchni greckiej. Tylko u nas, znajdziecie takie oryginalne zestawiania i pomysły na ciekawy ogród warzywny.

 

  • Balkon śródziemnomorski – Niestety na wakacje trzeba trochę jeszcze poczekać. Jednak już teraz możecie poczuć klimat lata, jeśli macie balkon lub taras o słonecznej wystawie. Przedstawiamy przepis na balkon w stylu śródziemnomorskim – pełen kolorów i ziół.

 

  • Pomidory z siewu wprost do gruntu – Uprawa ciepłolubnych gatunków i warzywnych nowinek często wymaga doświadczenia lub zaawansowanej wiedzy ogrodniczej. W nowym cyklu „Ogrodnicze wyzwanie” podpowiadamy jak ominąć pewne trudności. Jednym z takich wyzwań jest uprawa pomidorów z siewu bezpośredniego do gruntu, a nie z rozsady. Czy jest możliwa w całym kraju? Radzimy jak ją prowadzić, by osiągnąć sukces w uprawie tych pysznych warzyw.

 

  • Czerwone gruszki – Jeśli szukacie unikatowych drzewek owocowych na działkę, to warto przyjrzeć się ofercie czerwonoowocowych odmian gruszy. To elita wśród gruszek i hit na rynku. Warto posadzić u siebie chociaż jedno takie drzewko.

 

  • Ogród deszczowy – Okresowa susza jest poważnym problemem od wielu lat. Możecie się jednak na to zjawisko przygotować. Stwórzcie z nami krok po kroku ogród deszczowy. Jest to ogród zaprojektowany w taki sposób, aby zatrzymywać wodę deszczową. Sprawdźcie, jak połączyć piękne z pożytecznym.

 

  • 5 sposobów na ślimaka – Z wielu rejonów kraju dochodzą smutne wieści, że ślimaki nagie już sieją spustoszenie na grządkach. Czas rozpocząć doroczną batalię z tymi szkodnikami. Poznaj profilaktykę i skuteczne metody walki ze ślimakami.

 

Majowy „Mój Ogródek” – od 20.04 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106