05 września 2022

 

Łąka kwietna w ogrodzie to ciekawa propozycja, rozluźniająca kompozycję ogrodową i będąca naturalnym elementem aranżacyjnym. Dużym plusem łąki kwietnej jest mały nakład prac pielęgnacyjnych, przy dużym efekcie dekoracyjnym kwitnących kwiatów na łące, które jednocześnie wabią owady pożyteczne, co przyczynia się do zwiększenia bioróżnorodności w ROD. Jest to także świetna alternatywa dla tradycyjnych trawników, nie wymagająca tak częstego koszenia i podlewania.

 

Na pomysł założenia łąki kwietnej wpadł Zarząd ROD „Ustronie” w Siedlcach i na ten cel przeznaczył niezbyt estetyczny, za to rozległy teren przed domem działkowca.

Wiosenne przygotowania wzbudzały wiele kontrowersji i zaciekawienia wśród działkowców. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich.

 

Barwny dywan chabrów, maków, bławatków, jeżówek, nagietków, cynii i wielu innych polnych kwiatów zachwyca oraz zachęca do zatrzymania się każdego kto wchodzi na teren ogrodu, by podziwiać efekt.

 

Pielęgnacja łąki jest także sposobem na integrację działkowców. Wspólne dbanie o ten teren jest pretekstem do spotkań „na herbatkę” i wymiany informacji o bieżących sprawach ogrodu.

 

Agnieszka Posiadała

kierownik delegatury OZM PZD w Siedlcach

 

Łąka kwietna w ROD „Ustronie” w Siedlcach

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106