03 września 2022

 

Wejherowscy strażnicy miejscy mają coraz częściej do czynienia z drobnymi kradzieżami dokonywanymi w sklepach spożywczych i na ogrodach działkowych. Łupem sprawców padają produkty spożywcze.  Na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Sucharskiego w Wejherowie weszło dwóch mężczyzn.

Jak relacjonują wejherowscy strażnicy miejscy, nie reagowali na wezwania właścicieli do opuszczenia ogrodu, bo przyszli w innym celu-po warzywa.

- Na widok powiadomionych o zdarzeniu funkcjonariuszy straży miejskiej, ruszyli do ucieczki porzucając po drodze torbę, w której znajdowało się około 10 kilogramów pomidorów. Obok leżał plecak oraz telefon komórkowy, należące do jednego ze sprawców. Po krótkiej penetracji ogrodów działkowych, ujęto jednego z nich. Ten do kradzieży pomidorów nie chciał się przyznać i nie wiedział do kogo należy torba i pomidory – opisuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Warzywa następnego dnia trafiły do właścicieli działki.

- Podobnie tłumaczyła się mieszkanka Wejherowa, którą godzinie 04:25 nad ranem udała się pod sklep spożywczy na pl. Jakuba Wejhera. O tej godzinie sklep był zamknięty, ale dostawca dostarczył w skrzynkach świeże pieczywo i zwyczajowo postawił go przed sklepowym wejściem. Kobieta przyszła przed otwarciem sklepu i zabrała z kosza 5 bochenków chleba o wartości około 25 złotych. Kilka minut później, jak wracała z skradzionym chlebem do domu, został ujęta i wylegitymowana. Nie umiała wytłumaczyć skąd u niej w torbie znalazło się 5 pachnących świeżych chlebów pomimo tego, że nagrała się na kamerze miejskiego monitoringu. Czuć od niej było woń alkoholu – relacjonują strażnicy.

I dodają że według informacji pracowników sklepu, to nie był odosobniony przypadek.

- Tego typu drobne kradzieże, w tym pieczywa i innych towarów się zdarzały. Teraz to zjawisko zaczyna się nasilać – stwierdza komendant Hinca.

Źródło: expresskaszebe.pl

 

Kradną warzywa i chleb

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106