Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Komunikat Krajowego Zarządu PZD w sprawie tegorocznych edycji budżetów obywatelskich

Komunikat

Krajowego Zarządu PZD

w sprawie tegorocznych edycji budżetów obywatelskich

 

W związku z nowym rokiem kalendarzowym ruszają w naszym kraju kolejne edycje budżetów obywatelskich w poszczególnych gminach.

Dotychczasowa praktyka pokazała, że duża liczba rodzinnych ogrodów działkowych skorzystała już w latach minionych ze środków finansowych zabezpieczanych przez gminy na ten cel.

Priorytetem w odniesieniu do ROD wydają się nadal zadania inwestycyjne nakierowane na budowę i remonty infrastruktury ogrodowej. Ciągle wiele do zrobienia jest w zakresie sieci wodociągowych, energetycznych, ogrodzeń, domów działkowca i zagospodarowania terenów wspólnych.

Przeznaczane w ramach budżetów obywatelskich środki mogą być bardzo wymiernym wsparciem w realizacji wskazanych przedsięwzięć ogrodowych.

Potwierdzeniem tego faktu są zadania, które wykonano w latach wcześniejszych na terenie całego kraju. Mobilizacja działkowców danego miasta i ich poparcie dla planowanych zadań w głosowaniu, pozwala na widoczne podniesienie stanu zagospodarowania ROD, co przekłada się bezpośrednio na komfort samych działkowców i korzystania przez nich ze swoich działek.

Przykładem może być grupa dziesięciu ogrodów z Ostrowca Świętokrzyskiego, które w minionym roku w ramach tamtejszego budżetu obywatelskiego pozyskały kwotę ponad 150 tysięcy złotych na budowę i remonty ogrodowej infrastruktury. Wspólnie złożony projekt pozwolił im na zjednoczenie dużej grupy działkowców, ich rodzin i przyjaciół do głosowania nad jednym, zbiorczym zadaniem modernizacji miejskich ROD.

Biorąc pod uwagę powyższe Krajowy Zarząd PZD zwraca się z apelem do wszystkich okręgów, zarządów ROD i działkowców o zapoznanie się z informacjami na stronach internetowych gmin, w ich siedzibach oraz prasie lokalnej w zakresie organizowanych w roku bieżącym edycji budżetów obywatelskich. Z uwagi na stosunkowo krótkie terminy składania wniosków i propozycji zadań do realizacji, prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej.

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

w Warszawie

 

18 stycznia 2019 r. 

 

 

19 stycznia 2019

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106