13 września 2017

W dniu 03 września 2017 roku na zaproszenie proboszcza Parafii Św. Brata Alberta w Elblągu Ks. Mieczysława Tylutkiego działkowcy ogrodów zlokalizowanych wokół kościoła wzięli czynny udział w przygotowaniu i realizacji zamierzeń w ramach parafialnych uroczystości dożynkowych.

 

 

http://elblag.sds.pl/wp-content/uploads/2015/02/Logo-strona1.png

 

Uroczystość ta odbyła się w dwóch odsłonach a mianowicie podczas Mszy św. dożynkowej  gdzie ogrody oraz okręg Elbląg wystawiły swoje kosze dożynkowe, dziękowano Bogu za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów, sadów.

 

 

 

 

Po mszy  odbyło się spotkanie i wspólne grillowanie dla dorosłych i dzieci w obszernym przyziemiu kościoła z uwagi na niesprzyjającą aurę.

 

 

Było tam wspólne śpiewanie, tańce , konkursy i inne uciechy dla dzieci. Okręg Elbląski oprócz wystawienia plonów i koszy, został zaproszony również do przedstawienia swojego stoiska na którym parafianie mogliby się dowiedzieć gdzie i na jakich zasadach można nabyć działkę oraz stać się potencjalnym działkowcem.

 

 

Na stoisku OZ PZD w Elblągu I Wiceprezes OZ p. Zygmunt Wójcik wraz z Prezesamitrzech ROD udzielali przez kilka godzin informacji na temat naszego stowarzyszenia oraz zasad nabycia działki.Rozdano blisko 50 informatorow oraz wydawnictw „Ekologiczna ochrona roślin na działce”.

 

 

Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i możliwości redakcyjne.Jak się okazało była to jedna z ważnych form propagowania ogrodnictwa działkowego na terenie naszego miasta.

 

 

Podczas tej uroczystości ksiądz Mieczysław Tylutkikilkakrotnie podkreślał potrzebę odwiedzenia naszego stoiska za każdym razem przypominając,  kto prowadzi  i kogo reprezentujemy. Z naszej strony w uroczystości udział wzięli m.in. I Wiceprezes OZ PZD w Elblągu Pan Zygmunt Wójcik, Prezes Zarządu ROD Truso Pan Zygmunt Brewiński, Prezes Zarządu ROD Tramwajarz Stanisław Żugaj, Wiceprzewodniczący Okręgowej  Komisji Rewizyjnej Tomasz MIZERSKI oraz ponad dwudziestu innych działkowców z różnych ogrodów.

 

 

Warto nadmienić, że niektórzy z nich byli bardzo zaangażowani w przygotowania kulinarne np. ulepili blisko 1000 pierogów, które można było spróbować podczas dożynek oraz wiele innych smakołyków.

 

 

 

Na zakończenie przed zabawą taneczną pośród wszystkich zainteresowanych pomocą i udziałem  rozdzielono wylosowane nagrody ufundowane przez organizatora i osoby wspierające parafię. Pomiędzy nimi znalazło się ponad wieludziałkowców-uczestników dożynek oraz przedstawicieli organów ROD Okręgu Elbląg.

 

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

 

 

Każda droga jest dobra - dożynki parafialne miejscem promocji- Jak zostać działkowcem?

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106