27 sierpnia 2019

W minioną sobotę, 24 sierpnia odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bielany Wzgórze”w Elblągu. Z ramienia Okręgu w wydarzeniu uczestniczył Zygmunt Wójcik – I wiceprezes  pełniący obowiązki Prezesa Okręgu Elbląg. Wszystkich zebranych na uroczystości przywitał prezes ROD „Bielany Wzgórze” – Mariusz Walentynowicz, po czym przedstawił zebranym krótką historię ROD. Prezes Walentynowicz podkreślał, że "Bielany Wzgórze" to jeden z najpiękniej położonych ogrodów okręgu – działki zlokalizowane są w dolinie i na pagórkach na przedmurzu lasu okalającego cały ogród w strefie tzw. Wysoczyzny Elbląskiej.

                              

Następnie głos zabrał Zygmunt Wójcik. W swoim wystąpieniu złożył całej społeczności działkowej serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu, podkreślając dotychczasowe osiągnięcia ogrodu oraz wysiłek wszystkich członków organów funkcyjnych ogrodu i działkowców, włożony w budowanie jego niepowtarzalnego oblicza.  W imieniu Prezesa Polskiego Związku Działkowców – Eugeniusza Kondrackiego, jak i swoim złożył działkowcom najserdeczniejsze życzenia wręczając przy tym uroczysty puchar wraz z dyplomem oraz pamiątkowy grawerton od Okręgowej Rady PZD w Elblągu. Tak doniosły jubileusz był też doskonałą okazją do podziekowań osobom, które przyczyniły się do odbudowy obecnej wspólnoty, po trudnym okresie w minionej kadencji. Wręczono również nagrody laureatom konkursu na najładniejszą działkę i altanę ogrodową.

Po części oficjalnej zaczęła się wspólna biesiada. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych. Serwowano także różne kulinarne specjały. Czas wszystkim zebranym umilała muzyka, przy której bawiono się do późnych godzin wieczornych. 

                             

 Opracował: Z. Wójcik

Zdjęcia: Z. Wójcik, R. Mikołajczyk

 

 

Jubileusz 40-lecia ROD „Bielany Wzgórze” w Elblągu

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106