19 sierpnia 2017

Trzem, z blisko sześćdziesięciu ogrodów działkowych funkcjonujących w Elblągu, udało się sięgnąć po pieniądze z budżetu miasta. To oznacza, że wydana zostanie tylko niewiele ponad połowa środków przeznaczonych na remonty na działkach.

Miasto pod koniec ubiegłego tygodnia rozdysponowało pieniądze na dotacje dla elbląskich ROD. O dodatkowe fundusze na modernizacje i remonty ogrodowej infrastruktury starało się sześć ogrodów. Oferty trzech z nich nie spełniły wymogów formalnych konkursu. Ostatecznie finansowe wsparcie trafi do: ROD "Bartek" przy ul. Fromborskiej na odwodnienie części ogrodu, ROD "Moniuszki" na wymianę i naprawę ogrodzenia oraz ROD "Wróblewskiego" na modernizację szamba. Każdy z ogrodów otrzyma 6 tysięcy złotych dotacji.

W tym roku władze miasta po raz pierwszy, od wielu lat, postanowiły wspomóc elbląskich działkowców. Pod koniec maja prezydent Elbląga ogłosił konkurs na udzielenie w 2017 roku dotacji z budżetu miasta dla ROD położonych na terenie miasta.

 To dla nas świetna wiadomość. Potrzeb, jeśli chodzi o modernizacje w ogrodach działkowych jet bardzo dużo. Do tej pory nie mieliśmy możliwości pozyskania na to pieniędzy z miasta. Będziemy zachęcali Rodzinne Ogrody Działkowe, aby starały się o dofinansowanie 

- komentowała wtedy informację o ogłoszeniu konkursu Regina Pawlukowska z sekretariatu Polskiego Związku Działkowców Okręgu w Elblągu.

Na pomoc ogrodom działkowym miasto zabezpieczyło w budżecie 30 tysięcy złotych. Jednym z warunków uzyskania dotacji było przeznaczenie jej na budowę nowej lub modernizację istniejącej infrastruktury ogrodowej (m.in. sieci wodociągowej, energetycznej, rowów melioracyjnych, drenaży, miejsc postojowych, ogrodzeń zewnętrznych) pod warunkiem, że przedsięwzięcie będzie wpływać na poprawę warunków do korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększać dostępność społeczności lokalnej do ROD. Działkowcy podkreślali, że to bardzo pozytywna inicjatywa, bo potrzeba takich inwestycji na elbląskich działkach jest spora. Ostatecznie jednak tylko nieliczne ROD postanowiły sięgnąć po dodatkowe pieniądze.

W ostatnim czasie działki wróciły do łask. Coraz młodsi elblążanie spędzają na nich wolny czas, uprawiają owoce i warzywa. Dzisiaj działki w Elblągu ma kilka tysięcy osób. Do elbląskiego okręgu PDZ należy 62 ogrodów działkowych, w tym 56 w Elblągu. W naszym mieście działa również kilka stowarzyszeń działkowców, niezrzeszonych w PDZ.

NJCzytaj więcej na https://info.elblag.pl/37,51336,Dzialkowcy-wyczerpali-tylko-polowe-puli-Wiemy-ktore-ogrody-otrzymaja-dofinansowanie-z-miasta.html#ixzz4qOJC8IYm

 

 

Działkowcy wyczerpali tylko połowę puli. Wiemy, które ogrody otrzymają dofinansowanie z miasta

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106