28 czerwca 2021

W miniony weekend w Elblągu nie brakowało emocji — koncerty, pokaz laserowy, kino pod chmurką i mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. To wszystko za sprawą cyklicznie odbywającej się w mieście imprezy.

REKLAMA
 
 
Dni Elbląga — przypomnijmy — nie mogły odbyć się w minionym roku ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną. A to, że mieszkańcy i mieszkanki miasta naprawdę stęsknili się za okazjami do wspólnego świętowania, udowodnił miniony weekend.
26 i 27 czerwca miasto postawiło na dobrą zabawę, a tę propozycję chętnie przyjęli elblążanie i elblążanki, którzy licznie przybyli na starówkę. Tam — pierwszego dnia imprezy — czekał na nich niezwykły konkurs.
W „hold fast” zasady były proste — przy użyciu rąk należało pokonać linę  rozpiętą między dwoma brzegami rzeki Elbląg. W trakcie przejścia nóg można było używać tylko po to, by zawisnąć na linie i nieco odpocząć. Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, a wygrała osoba, która przeszła najdłuższy odcinek w najkrótszym czasie.

Dni Elbląga - 26 czerwca 2021

 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (9) »

Również w sobotę na byłym terenie poligonu Modrzewina emocje czekały na fanów motoryzacji, a wszystko za sprawą Przeprawowego Pucharu Polski RFC. Za to o 15, przed Ratuszem Staromiejskim, mieszkańcy i mieszkanki mogli podziwiać spektakl plenerowy „Morskie Opowieści”.
Wieczór należał do muzyki. Na elbląskiej scenie zagrali Sosnowski, Meek, Oh Why?,  Bibobit i Madis. Ostatni koncert połączony był z pokazem laserowym.
W Niedzielę na Modrzewinie odbywał się Piknik RFC, a o 19 elblążanie i elblążanki uczestniczyli w niezwykłym koncercie Artura Andrusa z  Elbląską Orkiestrą Kameralną. — Pan Andrus w formie — świetny występ! A EOK — klasa! — komentowali mieszkańcy.

 

 

Dni Elbląga 2021 za nami

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106