Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”! Nowy numer już w sprzedaży!

Na rynku jest już grudniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie m.in. wspaniałe świąteczne inspiracje i wiele innych aktualnych tematów przystających do specyfiki ogrodów działkowych! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

● Wiele bylin i krzewów ozdobnych długo kwitnie lub potrafi powtarzać kwitnienie w danym sezonie, dzięki czemu znacznie wydłuża się ich efekt dekoracyjny. Takie rośliny powinny być kanwą działkowych kompozycji. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany, których kwiaty długo utrzymują się w ogrodzie, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

                                                 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Kto jest odpowiedzialny za naprawę ogrodzenia wewnętrznego?”„Czy działkowiec może działać przez pełnomocnika?”.

 

● Zachęcamy do aranżacji ogrodu warzywnego w formie regularnych kwater np. w kształcie kwadratów, dzięki czemu możemy znacznie poprawić jego estetykę, zwiększyć funkcjonalność i łatwo zaplanować zmianowanie. Doradzamy też jak dobierać i komponować ze sobą gatunki w kwaterach, tak aby uprawy wyglądały efektownie i były łatwe w pielęgnacji!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD”, „Plany KR PZD na następną kadencję”, „Każdy z nas może pomóc chronić Ziemię”.

 

● Dysponując niewielką powierzchnią działki, musimy bardzo starannie rozplanować miejsca upraw i wykorzystanie przestrzeni. Przedstawiamy kilka trików, dzięki którym na ograniczonej powierzchni możemy „zmieścić” więcej gatunków, a nasze uprawy będą bardziej różnorodne!

 

                                       

● Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele korzyści daje nam uprawa owoców. Przedstawiamy szereg argumentów za opłacalnością własnych upraw sadowniczych, jak np. unikalne walory zdrowotne wielu rzadkich gatunków, duża różnorodność owoców, brak skażeń. Nie pomijamy też ekonomicznych, coraz istotniejszych ostatnio zalet własnych upraw!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zimowe zabezpieczenia.

● Choinka inaczej – modne pomysły na świąteczne dekoracje.

● Jak i kiedy odmładzać stare drzewa?

● Najgroźniejsze szkodniki ubiegłego sezonu.

● Preparaty olejowe – kiedy, jak i na co je stosować?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe śniadania z warzywami i owocami!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

22 listopada 2019

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106