21 sierpnia 2023

 

Nie przegapcie najnowszego, wrześniowego numeru „działkowca”, który dostępny jest już w sprzedaży! W tym największym na rynku piśmie ogrodniczym znaleźć można wiele praktycznych inspiracji dotyczących nowoczesnego zagospodarowania działki, prezentacje ciekawych roślin i możliwości ich zastosowań. Będą też wieści z ogrodów oraz wiele innych, aktualnych tematów przystających do specyfiki ogrodów działkowych oraz polskich warunków klimatycznych!

 

● Pnącza to wyjątkowo cenna grupa roślinktóra bardzo dobrze nadaje się na działki. Są znakomitym rozwiązaniem na małe przestrzenie, gdzie rozrastając się w pionie, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie można uzyskać z nich dużą masę cennej zieleni! Wyróżniają się poza tym intensywnym wzrostem, szybkim efektem dekoracyjnym, atrakcyjnymi kwiatami, liśćmi i owocami. Polecamy najlepsze gatunki i odmiany pnączy, a także możliwości ich zastosowań na działkach!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Użytkowanie wieczyste ROD bez zmian”, „Oszczędności na odpadach w ROD”, Odwołanie organu ROD przez walne zebranie”.

 

● Coraz częściej występujące upały skłaniają nas do poszukiwania rozwiązań niwelujących skutki tych zjawisk. Zieleń nie tylko poprawia samopoczucie i zdrowie, ale ma także ogromne znaczenie w ograniczaniu skutków upalnej pogody. Jednym słowem, im mniej betonu – tym chłodniej i bezpieczniej. Polecamy wiele rozwiązań, pozwalających zamienić nasze działki w oazy zieleni!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Nowe Studium Warszawy zagrożeniem dla ROD − Reportaż z ROD »Czerniaków«”.

 

● Zachęcamy do jesiennej uprawy warzyw liściowych na działkach! Po zakończeniu zbiorów warzyw ciepłolubnych, działkowe osłony można z powodzeniem wykorzystać do uprawy wielu warzyw, przede wszystkim liściowych. Doradzamy jak to zrobić oraz jakie gatunki najlepiej się do tego nadają, aby jeszcze jesienią uzyskać wspaniałe i zdrowe plony!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – sadzimy cebule kwiatowe.

● Pielęgnujemy skrzynie uprawowe.

● Polecamy probiotyczne preparaty do uprawy.

● Remontujemy i odnawiamy pokrycia dachowe.

● Prace w pasiece we wrześniu.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i najzdrowsze pomidorowe specjały!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106