20 kwietnia 2023

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● Azalie to jedne pierwszych w sezonie tak spektakularnie kwitnących krzewów, a na działkach o tej porze roku są bezkonkurencyjne! Są bardziej odporne i mniej wymagające od różaneczników. Ich kwiaty mają ciepłe, pastelowe kolory i często przyjemnie pachną. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany tych roślin, odpowiednie do uprawy na działkach. Doradzamy też jak z sukcesem je uprawiać.

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Forma umowy przeniesienia prawa do działki w ROD”, „Wypowiedzenie umowy dzierżawy działkowej z powodu zignorowanych wezwań zarządu ROD”, „Zagospodarowanie alejek ogrodowych”.

 

 

● Przedstawiamy praktyczny przewodnik po najlepszych odmianach pomidorów – najpopularniejszych warzyw na działkach, których własna uprawa wyjątkowo się opłaca przy wysokich cenach rynkowych ich owoców! Polecamy najcenniejsze odmiany do różnorodnych zastosowań – bezpośredniego spożycia, na przeciery, sosy, a także do mrożenia i suszenia – o wysokiej plenności, odporne na choroby i tolerancyjne na stresotwórcze czynniki!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Konkursy Krajowe w 2023 r.”, „Zasady parkowania na terenie ROD – interpretacja KR PZD”, „Byliśmy tam – Warsaw Home Green Days”.

 

 

● Zachęcamy do uprawy sadowniczych gatunków kwasolubnych, takich jak borówki wysokie, średnie, niskie, a także mniej popularne żurawiny wielkoowocowe i borówki brusznice. Ich uprawa to często wyzwanie dla ogrodników, ale warto je podjąć, ze względu na wyjątkowe walory smakowe, odżywcze i przetwórcze ich owoców. Przedstawiamy też najważniejsze tajniki uprawy tych roślin, spośród których najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego odczynu gleby.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – chronimy uprawy przed wiosennymi przymrozkami.

● Jak poprawić plonowanie truskawek?

● Rozpoznajemy choroby drzew owocowych.

● Konserwujemy drewniane altany.

● Jak sobie radzić z trudnymi chwastami.

● Przedstawiamy miechunki – do ozdoby i na przetwory.

● Kalendarz prac pasiecznych w maju.

● Polecamy pyszne, zdrowe i odżywcze potrawy z rzodkiewek!

 

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106