20 kwietnia 2022

 

Uwaga: już w sprzedaży najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy! Znaleźć w nim można m.in. przydatne, aktualne porady i masę cennych inspiracji na nowy ogrodniczy sezon. W sam raz na zbliżającą się majówkę!

 

● Najcenniejszym dobrem w życiu człowieka jest zdrowie, a dieta i ruch odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrej kondycji. Prowadzenie własnego ogródka może okazać się receptą na długowieczność! Zachęcamy do intensywnego korzystania z działki, która stwarza przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Wyjaśniamy dlaczego ta forma rekreacji, którą oferują rodzinne ogrody działkowe, może zaspokajać różne potrzeby społeczne i być elementem terapii, zarówno ruchowej, jak i psychologicznej.

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy można uzyskać zwolnienie z opłaty na inwestycję w ROD?”, „Czy działkowiec może upoważnić osobę bliską do udziału w WZ/KD ROD?”, „Jak działkowiec może wypowiedzieć umowę dzierżawy działkowej?”.

 

 

● Jeśli brakuje nam wiedzy bądź inspiracji na skomponowanie własnego warzywnika, warto skorzystać z gotowego pomysłu! Taka kompozycja kolorowego warzywnika ze znakomitym wyborem atrakcyjnych odmian i ziół będzie zachwycać swoim bogactwem i różnorodnością. Doradzamy jak zaplanować, zrealizować i pielęgnować taką uprawę. Zamieszczamy też obszerny projekt „cudnego” warzywnika!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „W ROD mogą rozpoczynać się walne zebrania”, „Środki dla ROD z samorządów”, „Działkowcy dla ogarniętej wojną Ukrainy”, „Wypalanie trawy jest niebezpieczne, nielegalne i grozi mandatem”.

 

 

● Sielskie ogródki kojarzą nam się ze wspomnieniami z radosnego dzieciństwa, beztroskich wakacji i miłego spędzania czasu, ale także pełnych wspaniałych, soczystych warzyw i owoców wprost z ogródka! Wyjaśniamy, dlaczego ogrody w wiejskim stylu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zachęcamy do ich zakładania i doradzamy jak to zrobić. Zamieszczamy też gotowe projekty sielskich aranżacji!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – wysadzamy rośliny ciepłolubne.

● Przerzedzamy zawiązki owoców.

● Nastawiamy cenne roślinne gnojówki.

● Budujemy relaksującą wodną kaskadę.

● Poznajemy produkty pszczele – wosk pszczeli.

● Przedstawiamy polskie odmiany moreli!

● Polecamy pyszne, zdrowe i mało znane potrawy z… ziemniaków!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106