19 lutego 2022

 

 

Nie przegapcie najnowszego – marcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie wiele praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Magnolie to jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych, które zachwycają okazałymi i malowniczymi kwiatami. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany odpowiednie do uprawy na działkach. Również nowości odmianowe o kwiatach bordowych, żółtych, a nawet niebieskich!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy od kwoty ze »sprzedaży« działki trzeba zapłacić PIT?”, „Czy po zatwierdzeniu przeniesienia prawa do działki w ROD konieczne jest jeszcze podpisanie umowy dzierżawy działkowej?”, „Czy działkowiec, będący osobą niepełnosprawną, może zamontować furtkę w ogrodzeniu zewnętrznym?”.

 

Pod koniec zimy często dokucza nam zmęczenie, osłabienie i obniżenie nastroju. Jak sobie z tym poradzić? Polecamy skuteczne sposoby na wzmocnienie naszej odporności, poprawę kondycji i samopoczucia w tym okresie! Doradzamy m.in. jakie produkty i potrawy warto w tym czasie spożywać. Zamieszczamy też gotowe przepisy kulinarne, a także propozycje bogatych w cenne składniki diet oczyszczających!

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Sposób na inflację? Własne uprawy!”, „Monitoring sąsiedzki – sposób przeciwdziałania kradzieżom”, „Dofinansowanie na pozbycie się azbestu”, „Uwaga – wścieklizna!”, „Apel Krajowego Zarządu PZD do działkowców w sprawie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich w PZD”.

 

Kwiaty mogą służyć nie tylko jako ozdoba ogródka, ale także jako cenny składnik naszych dań, dostarczający wiele korzyści zdrowotnych. Wyjaśniamy dlaczego kwiaty są cenne w diecie. Doradzamy, jak z roślin o jadalnych kwiatach stworzyć rodzaj warzywnika, który będzie nie tylko piękny, ale i użytkowy. Zamieszczamy też gotowy projekt takiej uprawy!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – pozimowa reanimacja trawnika.

● Uprawiamy nowalijki w pojemnikach.

● Na co zwracać uwagę przy wyborze pomidorów do uprawy?

● Przedstawiamy niezbędnik ogrodnika dla początkujących!

● Poznajemy produkty pszczele – propolis.

● Polecamy słodkie odmiany winorośli.

 A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106