19 stycznia 2022

 

 

Uwaga! W sprzedaży pojawił się już lutowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy! Znaleźć w nim można wiele aktualnych porad, a także wspaniałe inspiracje na zbliżający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● Rośliny są ozdobą, ale też stanowią pożywienie dla człowieka i zwierząt. Wyjaśniamy, co można zrobić, aby nasz ogród stał się żywym, stabilnym organizmem, oraz dlaczego utrzymanie w harmonii tego złożonego łańcucha zależności, m.in. poprzez dobór odpowiednich roślin do ogródka, może przynieść również nam samym ogromne korzyści!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy można zainstalować kamerę na działce w ROD?”, „Na jakich zasadach działkowiec (członek) może zwrócić się o pomoc PZD?”, „Jak powinno wyglądać rozliczenie majątku na działce po wypowiedzeniu umowy dzierżawy działkowej?”.

 

● Owoce wielu gatunków roślin są wyjątkowo cennym źródłem składników odżywczych, ważnych w codziennej diecie. Zanim zatem sięgniemy po gotowe produkty, warto zastanowić się, czy nie można ich produkować we własnym ogródku. Doradzamy, które z nich są szczególnie godne uwagi i dobrze sprawdzą się w uprawie amatorskiej!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Czy ROD muszą płacić składki zdrowotne?”, „Pomoc finansowa PZD dla ROD w 2021 roku”, „Zimą rośnie liczba pożarów altan w ROD”, „Segregowanie śmieci to oszczędność i troska o środowisko naturalne”, „Telefoniczne dyżury prawne w Jednostce Krajowej i okręgach PZD”.

 

● Na małej działce każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Warto więc  spróbować uprawy krzewów rozpiętych na płasko np. przy ścianie altany. Przedstawiamy różne techniki uprawy przyściennej, m.in. w układzie symetrycznym (espaliera), a także skośnym, kandelabrowym, parasolowatym lub wachlarzowym. Doradzamy też, które gatunki roślin (owocowych i ozdobnych) oraz w jaki sposób można z sukcesem prowadzić w tej formie! 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zimowe cięcie roślin.

● Budujemy własne ogródki w szkle.

● Wyliczamy potrzebne ilości rozsady i nasion.

● Przedstawiamy inwazyjne gatunki roślin i zwierząt.

● Tarczyca bajkalska – roślina niemal jak panaceum!

● Poznajemy produkty pszczele – pierzga.

● Polecamy pyszne, zdrowe i mało znane potrawy z kasz!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106