25 lipca 2021

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już najnowszy – sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej!

 

● W dobie pandemii, zwolnienie trybu życia, wyciszenie, kontemplacja otoczenia, stają się szczególnie ważne i potrzebne. Przedstawiamy „slow life” – nowy trend – styl życia, propagujący m.in. zwolnienie tempa, świadome korzystanie z dobrodziejstw działki i ogrodu, celebrowanie obcowania z przyrodą, przyjaciółmi, produkcję własnej, ekologicznej żywności. Wyjaśniamy dlaczego zwolnienie tempa życia to niewielki koszt w porównaniu z tym, co możemy dzięki temu osiągnąć – m.in. zachowanie dobrego zdrowia, przywrócenie dobrego samopoczucia!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy działkowiec musi płacić za śmieci, skoro nie wyrzuca ich do pojemników ogrodowych?”, „Z jakich powodów można stracić prawo do działki w ROD?”, „Czy na teren ROD może wjechać samochodem niepełnosprawna osoba bliska działkowca?”.

 

● Pośród roślin cebulowych zimujących w gruncie są i takie, które należy posadzić już pod koniec lata. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i przedstawiamy gatunki roślin wymagające wcześniejszego sadzenia, również na www.dzialkowiecsklep.pl! Doradzamy też jak przygotować dla nich miejsce, sadzić, a także komponować z innymi roślinami w ogródku.

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Uroczyste IX posiedzenie KR PZD”, „Kampania walnych zebrań 2021 r.”, „Projekt nowelizacji ustawy »śmieciowej« w Parlamencie RP”.

 

● Nieprzerwanie trwająca moda na łączenie pięknego z pożytecznym, jest okazją do niebanalnych rozwiązań, zgodnych z nowoczesnym zagospodarowaniem działek i ogrodów oraz potrzebą uprawy własnej, zdrowej żywności. Proponujemy wprowadzanie warzyw, owoców i ziół na rabaty ozdobne, które staną się wówczas „ucztą” nie tylko dla oczu. Przedstawiamy też dwa gotowe projekty takich aranżacji!

 

● Owoce winorośli zawierają bogactwo dobroczynnych składników, dzięki czemu znajdują cenne zastosowania również w kosmetyce. Wyjaśniamy na czym polega ich pozytywne działanie, zamieszczamy też liczne przepisy na kosmetyczne wykorzystanie winogron w warunkach domowych!

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – letnie cięcie drzew pestkowych.

● Stosujemy ozdobne ściółki.

● Doradzamy jak segregować odpady na działce.

● Przedstawiamy śliwy japońskie.

● Uprawiamy dereń jadalny.

● Poznajemy miody – miód fasolowy.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe napoje na upalne dni!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie, w pojemnikach i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”! 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106