25 lipca 2019

W sprzedaży pojawił się już najnowszy, sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, w którym znaleźć można bogactwo aktualnej wiedzy, porad i inspiracji na letnie zagospodarowanie działki!

 

 

 

 

 

 

 

 

● Kwiaty od zawsze stanowiły największa ozdobę roślin, ale kwiatowe olbrzymy to już kumulacja dekoracyjnego efektu! Poznajcie rośliny, których kwiaty osiągają znaczne rozmiary, już z daleka przyciągają uwagę swoją urodą i mogą stanowić wiodący element działkowych kompozycji. Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

                                    

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Zwolnienie z opłat za śmieci”„Kamery na działce”, „Grill murowany na działce”.

 

 

● Zachęcamy do tworzenia ozdobnych ogródków warzywnych! Można to osiągnąć poprzez odpowiednie skomponowanie roślin. Dzięki temu połączymy przyjemne z pożytecznym, a nasz warzywnik będzie niepowtarzalną ozdobą działki. Publikujemy również dwa gotowe projekty ozdobnych warzywników!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Drogo, a będzie drożej…” czyli dlaczego coraz większego znaczenia nabiera produkcja własnej, zdrowej żywności, „PZD pracuje nad Programem Bezpieczeństwa w ROD”.

 

 

● Dość często borykamy się z problemem zbyt dużego rozrastania się roślin w ogródku. Polecamy zatem karłowe gatunki i odmiany krzewów, dzięki którym można uniknąć kłopotów i mieć możliwość posiadania większej ilości ulubionych roślin! Karłowe krzewy polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

 

● Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu! Doradzamy jak zdrowo się poruszać i pracować na działce, uruchamiając m.in. te partie ciała, które są mało aktywne. Dzięki temu poprawimy swoje samopoczucie, zwiększymy siłę mięśniową i zakres ruchu w stawach. Podajemy też sposoby wykorzystania ruchu jako recepty na wiele schorzeń!

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – recepty na upał i suszę.

● Rośliny odstraszające komary.

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Odporne i oryginalne grusze azjatyckie.

● Profilaktyka, czyli jak unikać chorób i szkodników?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Aranżujemy nową furtkę.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i nietypowe przetwory pomidorowe!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”! - sierpniowy numer już w sprzedaży!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106