24 maja 2019

W czerwcowym numerze polecamy przepięknie kwitnące wiciokrzewy i to te zarówno o liściach sezonowych, jak i mniej znane – wiecznie zielone. Zwracamy szczególną uwagę na te, które wyróżniają się cudownym i intensywnym zapachem. Warto mieć je na swojej działce!

Zachęcamy do prowadzenia drzew w formie palmet – tworzących, w zależności od konstrukcji, ozdobne zielone parawany lub parasole. Ponadto instalujemy system nawadniający w różnym miejscu działki i namawiamy do kompostowania, bo wiemy ile ma to zalet!

W czerwcowym wydaniu przedstawiamy również wariacje na temat gabionów, które coraz częściej spotkać można na działkach. Typowe – kamienne, zastępujemy innymi, oryginalnymi materiałami. Sprawdź, co można włożyć do metalowych koszy…

W czerwcowym „Moim Ogródku” nie zapominamy o ochronie! W tym wydaniu walczymy z wieloma szkodnikami roślin. Pomagamy rozpoznać „wroga” i skutecznie się go pozbyć.

Polecamy szczególnie:

• Krzewy na drugi rzut – To doskonałe zestawianie letnich, kwitnących krzewów przeznaczonych dla miłośników atrakcyjnych działek. Sprawdź, jakie gatunki kwitną właśnie o tej porze roku! Przeczytaj, posadź i ciesz się kwiatami przez cały sezon.

Gatunki do nabycia w sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl – sprawdź ich dostępność!

 Zioła w ogrodzie – Tylko u nas znajdziesz praktyczne i efektowne pomysły na uprawę ziół na działce. Poznaj najlepszy dobór, stanowisko, pielęgnację i termin zbioru ziela. Skorzystaj z wygodnej tabeli – bądź zielarskim fachowcem!

• Plaża w ogródku – Idealne rozwiązanie dla tych, co latem za nic nie chcą się ruszyć z własnej działki, a chcieliby poczuć ciepły piasek pod stopami. Pomożemy krok po kroku stworzyć mały piaszczysty kącik. Wakacje na działce mogą być super!

• Borówki w donicy – Bądź modny! Uprawiaj tylko to, co da się zjeść! Tylko u nas znajdziesz polecane odmiany borówki do uprawy w pojemnikach! Warto pokusić się o taką „pyszną” ozdobę i ustawić ją na balkonie czy trasie.

 

 

CZERWCOWY „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106