07 sierpnia 2021

Już w poniedziałek rusza głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji elbląskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak i do kiedy będzie można oddać swój głos?

REKLAMA
 
 
Głosowanie startuje w najbliższy poniedziałek 9 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia.
Głosy można oddawać:
1. elektronicznie - przez stronę internetową:  www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner.
2. tradycyjnie - ze strony  www.budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce "Dokumenty do pobrania".
3. tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul.  Łączności 1) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25), czyli w tych samych miejscach, co wnioski o ujęcie zadania w Budżecie Obywatelskim.
Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską.
Głosując, należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.
Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy.  Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.
UM Elbląg

 

 

Budżet Obywatelski w Elblągu: Jak i kiedy głosować?

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106