22 marca 2022

 

W dniu 18 marca przedstawiciele władz okręgowych PZD w Elblągu na czele z Prezesem Panem Zygmuntem Wójcikiem oraz Przewodniczącym komisji ds. Odznaczeń i wyróżnień Panem Stanisławem Ocalewiczem zostali przyjęci przez Starostę Elbląskiego Pana Macieja  Romanowskiego. Celem tej szczególnej wizyty było  przede wszystkim podziękowanie             w imieniu władz okręgowych i działkowców za dotychczasową współpracę z ogrodami zlokalizowanymi na terenie powiatu Elbląg oraz wielowymiarowe wspieranie naszych inicjatyw m.in. w ramach organizacji obchodów świat, rocznic naszego stowarzyszenia obchodzonych pod Patronatem Pana Starosty. W ramach obchodów 40-lecia powstania Polskiego Związku Działkowców Pan Starosta został uhonorowany medalem Bene Meritus. Medal ten nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym w rozwój ogrodnictwa działkowego, a taką osobą jest Pan Starosta Maciej Romanowski.

Obraz zawierający podłoże, wewnątrz, osoba, stojąceOpis wygenerowany automatycznie

W imieniu Prezesa PZD w Warszawie Pana Eugeniusza Kondrackiego, dekoracji medalem Bene Meritus Prezydenta Pana Starosty Romanowskiego dokonał Prezes Okręgu  PZD w Elblągu Pan Zygmunt Wójcik, życząc przy tym dalszej owocnej współpracy pomiędzy samorządem lokalnym a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi. Jednocześnie zaznaczył,   że ta współpraca daje wymierne korzyści dla obu stron a szczególnie lokalnej społeczności, gdyż samorząd ma odpowiedzialnych fachowych partnerów dbających o środowisko naturalne   a  ogrody są jak zawsze otwarte na potrzeby mieszkańców lokalnych społeczności.

Obraz zawierający podłoże, wewnątrz, osoba, stojąceOpis wygenerowany automatycznie

Pan Starosta  podziękował   za to szczególne wyróżnienie  i stwierdził, że zna nasze problemy i poczuwa się jako b. działkowiec  w Pasłęku  do pomocy i współpracy z ogrodami. Goście w ramach wizyty zostali zapoznani  z nowoczesną bazą informacyjną szkoleniową w siedzibie starostwa. Spotkanie zakończyło się  w serdecznej atmosferze.

Informacja powiatu na stronie: https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/7185-starosta-otrzymal-medal-za-zaslugi-dla-pzdsigProId8d5f9d6da5

Tekst Z.W.

Zdjęcia W.T.

 

Bene Meritus dla Starosty Powiatu Elbląskiego 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106