03 stycznia 2017

W dniu 5 października 2016 roku na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” ukazał się wyjątkowo szkalujący i oparty na pomówieniach i przekłamaniach materiał dotyczący likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie. Materiał ten poprzez liczne świadome przekłamania oraz manipulacje przedstawia w negatywnym świetle działania podejmowane przez Okręgowy Zarząd Mazowiecki PZD podczas likwidacji części ogrodów pod budowę autostrady S2. Rzeczywistość postrzegana oczami dziennikarki niestety daleko odbiega od prawdy. Niestety z niewiadomych powodów dziennikarka nie tylko nie uwzględniała prezentowanego jej podczas spotkania materiału dowodowego, ale też całkowicie go zignorowała, opierając bezpodstawne zarzuty jedynie na przekazie nielicznej grupki działkowych cwaniaków, którzy jak się okazuje, na likwidacji ROD zarobili podwójnie.

 

Sprawę likwidacji ROD „Bohaterów Westerplatte” zbadała w trybie natychmiastowym na prośbę Prezesa PZD Krajowa Komisja Rewizyjna. W programie bowiem jednoznacznie zasugerowano, że pochodzące z odszkodowań 13 milionów zostało zdefraudowanych, co jest nie tylko nadużyciem, ale też szkalowaniem dobrego imienia PZD. Jak wykazało przeprowadzone przez Krajową Komisję Rewizyjną pełne badanie przebiegu procesu częściowej likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte, ROD „Latawiec-Emeryci” i ROD „Krokus” w Warszawie pod budowę drogi ekspresowej, wszystkie dokumenty w tej sprawie zostały przygotowane w sposób nie budzący jakichkolwiek zastrzeżeń, zaś pieniądze zostały przekazane poszkodowanym działkowcom. Wszystkie operacje udokumentowane są odpowiednią dokumentacją finansową i bankową. Nie ma więc żadnej wątpliwości, że nikt w tej sprawie nie został poszkodowany. Dlatego też OZM wystąpił do TVP o sprostowanie nieprawdziwych informacji podanych w reportażu. Niestety do dnia dzisiejszego TVP nie zajęła w sprawie stanowiska. O sprawie będziemy na bieżąco informować, bowiem Związek zamierza podjąć odpowiednie kroki prawne.  Dla środowiska działkowego skupionego wokół PZD jest oczywistym że nie o prawdę tu chodzi, ani nie o interesy działkowców, które w tym wypadku zostały należycie ochronione, a ludzie z poszkodowanych działek otrzymali zarówno odszkodowania, jak i działki zamienne. „Mądrej głowie dość w dwie słowie”.

 

Poniżej znajdują się wszystkie dokumenty, materiały, artykuły i stanowiska związane z tą sprawą. Proszę kliknąć na link, aby zapoznać się z treścią załącznika.

 

Apel KR PZD do Zarządów ROD oraz działkowców (kliknij by zobaczyć)

 

KOMUNIKATY I STANOWISKA

ARTYKUŁY

INNE

LISTY i STANOWISKA Z OKRĘGÓW

 

 

 

Dokumenty i materiały związane z reportażami na temat PZD w programie "Magazyn Śledczy Anity Gargas" - 03.01.2017

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106