Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106      tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Uwaga: Najnowszy program ochrony roślin już w marcowym „działkowcu”!

Drodzy Czytelnicy, w marcowym wydaniu „działkowca” (na rynku od 20 lutego 2018 r.), publikujemy obszerny program ochrony „Jak przewidywać i zwalczać szkodniki”, natomiast w kwietniowym „działkowcu” ukaże się kolejna cześć programu: „Jak przewidywać i zwalczać choroby”.

W obydwu częściach programu, w czytelnej, tabelarycznej formie przedstawione zostaną najważniejsze szkodniki i choroby na roślinach ozdobnych, sadowniczych i warzywnych, wraz ze sposobami ich prognozowania, terminami zwalczania oraz zestawieniem środków ochrony dopuszczonych do stosowania w amatorskim ogrodnictwie ekologicznym.

Ochrona roślin to temat niezmiennie aktualny na działkach, każdemu zależy przecież aby jego ogródek wyglądał pięknie, dawał zdrowe, obfite plony, a ciężka praca włożona w jego utrzymanie nie była niweczona przez choroby i szkodniki.

Coraz więcej dowiadujemy się też o szkodliwości dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego chemicznych środków ochrony roślin. W naszym programie polecamy zatem skuteczne metody ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia, nie zakłócające naturalnych procesów przyrodniczych i nie szkodzące organizmom pożytecznym.

W programach, obok zaleceń z ochrony, znaleźć też będzie można wiele praktycznych tematów, jak np. 10 rad dla prowadzących ochronę, pułapki feromonowe, preparaty olejowe, preparaty biotechniczne, jak zrobić własny preparat roślinny, itp.

Autorem programu ochrony jest prof. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu  Rolniczego w Krakowie, dobrze znany działkowcom, jako autor wielu książek o tematyce ochroniarskiej, członek Kolegium Redakcyjnego i wieloletni autor „działkowca”. Wiedza zawarta w programie oparta jest również na wieloletnich doświadczeniach autora w rodzinnych ogrodach działkowych.

Program ochrony to publikacja niezwykle aktualna, cenna i potrzebna. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Czytelników w okresie, gdy rozpoczyna się intensywna ochrona roślin na działkach. Z pewnością warto z niego skorzystać i osiągnąć sukces w uprawie działki metodami bezpiecznymi dla naszego zdrowia i otoczenia!  

Sławomir Milewski, redakcja „Działkowca”

 

 

13 lutego 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl