Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Są już dotacje Miasta Poznania dla ROD

Już za trzy miesiące w ROD Bielniki będzie nowa świetlica. Dlatego właśnie w tym Ogrodzie podpisano z Urzędem Miasta Poznania pierwsze umowy na dotacje dla sześciu ROD, które tym samym zdecydowały, że będą otwarte dla społeczeństwa stolicy Wielkopolski.

 

W tej uroczystości uczestniczyli między innymi zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Joanna Jajus i wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD Jerzy Kucznerowicz. W tym roku Miasto Poznań po raz pierwszy przeznaczyło 241 tysięcy złotych na dofinansowanie inwestycji w ROD, które pozwolą na remonty, budowę infrastruktury itp.  Dzięki temu ROD im. Józefa Chociszewskego zmodernizuje sieć energetyczną i oświetlenie Ogrodu. Gospodarz uroczystości Zarząd ROD Bielniki, którego wspaniałym prezesem jest Agnieszka Jakubowska 50 tys. zł przeznaczy na ukończenie i wyposażenie wspomnianej świetlicy ogrodowej.

Za taką kwotę z miejskiej kasy w ROD Zagajnik będzie miejsce rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów. ROD Relax-Umultowo wykorzysta otrzymane 20 tys. zł na kupno pawilonu budynku biurowo-socjalnego. Za 50 tysięcy złotówek ROD im. Armii Poznań zmodernizuje plac zabaw i będzie miał dwie nowe bramy. W sąsiadującym z „moim” Ogrodem – ROD „Nowa Przyroda” – będą za 21 tysiące PLN place zabaw dla dzieci i fitness dla seniorów. Zapewne skorzystam z tego ostatniego, bo jest otwarty dla naszych działkowców.

Tekst i zdjęcia

Andrzej Górczyński

 

 

18 czerwca 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl