Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Instruktorzy SSI poznawali tajemnice hodowli storczyków 

Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej działającej w Okręgu Toruńsko–Włocławskim Polskiego Związku Działkowców wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie „Świat Storczyków – The Word of Orchids” odbywającej się na sopockim Hipodromie w Hali Pomarańczowej.

 

Wystawa obejmowała ponad 20 imponujących ekspozycji storczyków, roślin owadożernych, żywych kamieni, kaktusów, hoi oraz innych roślin egzotycznych. Pierwszego dnia wystawy, w której udział brali instruktorzy, odbywały się warsztaty dotyczące uprawy storczyków w warunkach domowych. Cieszyły się ona bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Instruktorów SSI, z uwagą wysłuchali wykładu, który poparty był prezentacją przedmiotów potrzebnych w uprawie storczyków. Zebrani słuchacze, wśród których byli nie tylko instruktorzy SSI, śmiało ze sobą dyskutowali i wymieniali się własnymi doświadczeniami związanymi z uprawą Orchidei.

 

 

Na wystawie można było zakupić różne gatunki storczyków. Instruktorzy wykorzystali tą możliwość i zaopatrzyli się w wybrane przez siebie okazy. Udział w wystawie został bardzo pozytywnie odebrany. Wszyscy wrócili bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia oraz w wyśmienitych humorach. 

 

mgr Blandyna Łubkowska

Instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

 

 

18 czerwca 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl