26 marca 2019

Pojawił się już najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku i najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na nowy sezon! Z naszą pomocą bez problemu przywrócicie blask rabatom, kwietnikom i innym zielonym zakątkom. Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Przedstawiamy najpiękniejsze, zakwitające wiosną byliny i rośliny dwuletnie, dzięki którym działki rozświetlą się żywymi kolorami i napełnią pięknymi zapachami po długiej, zimowej monotonii. Warto je mieć! Polecamy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jakie mogą być konsekwencje niewyposażenia działki w kompostownik?”„Czy działkowiec potrzebuje zgody właściciela gruntu na wycinkę drzewa na działce?”.

 

● Podniesione rabaty są bardzo modne i efektowne. To nowoczesna forma uprawy, pozwalająca m.in. stworzyć optymalne warunki dla roślin, niezależnie od rodzaju gleby. Łatwiejsza jest też ich pielęgnacja. Zachęcamy do stosowania tego typu upraw na działkach. Zamieszczamy też kilka gotowych projektów podniesionych rabat z udziałem roślin ozdobnych, warzyw a także ziół!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Palenie ognisk”oraz „Wjazd niepełnosprawnych na teren ROD”.

 

● Owocowe żywopłoty to efektowna i wydajna forma uprawy roślin sadowniczych. Przedstawiamy najlepsze gatunki, które nadają się do tego typu nasadzeń. Doradzamy też jak je zakładać i prowadzić, również z zastosowaniem konstrukcji wspierających!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jak pomóc przemarzniętym roślinom?

● Robimy własne palmy wielkanocne.

● Jak ciąć winorośl?

● Nawozowe BHP – czyli jak bezpiecznie i wydajnie nawozić.

● Świdośliwa – roślina, którą trzeba mieć na działce!.

● Praktyczny terminarz siewu i sadzenia warzyw.

● Wiosenne oczyszczanie – czyli jak zaradzić przesileniu wiosennemu.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i nietypowe potrawy z… rzeżuchy!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”! 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106