26 stycznia 2019

Uwaga: w sprzedaży już najnowszy – lutowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Zimą brakuje nam słońca, kolorów kwiatów i zapachów przyrody. Co warto zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie? Okazuje się, że możemy sami wspomagać się w tym zakresie, stosując lecznicze właściwości światła, kolorów i aromatów, dzięki czemu skutecznie ograniczymy typowe dla tej pory roku dolegliwości!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Kto ustala zasady wjazdu na teren ROD?”„Opłata inwestycyjna przy jednoczesnym zbyciu i nabyciu działki”.

 

● Zapach w ogrodzie jest cechą pożądaną i możliwą do osiągnięcia również wówczas, jeżeli nastawiamy się wyłącznie na drzewa i krzewy. Warto poznać pachnące gatunki tych roślin. Dzięki nim nasz ogródek nabierze jakby kolejnego wymiaru, stanie się pełniejszy i nieporównanie bardziej atrakcyjny!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Przyszłość ROD w planach zagospodarowania miast”, „Znowelizowany Regulamin ROD już obowiązuje”.

 

● Rozpoczynamy nowy cykl artykułów „Czas na zmiany”, zachęcający do zaplanowania zmian na działce! W pierwszej części skupiamy się na kąciku wypoczynkowym. Co warto w nim zmodernizować? Jakie innowacje wprowadzić? Przedstawiamy też propozycje dwóch gotowych projektów miejsc do wypoczynku! 

 

● Siłownie plenerowe to obiekty, które łączą aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu. Miejsca te cieszą się dużą popularnością, są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego. Warto więc, aby coraz częściej powstawały także w rodzinnych ogrodach działkowych. Opisujemy różne rodzaje urządzeń występujących w siłowniach i doradzamy jak efektywnie i bezpiecznie z nich korzystać!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – rozpoczynamy cięcie drzew i krzewów.

● Co zrobić ze ściętym drzewem?

● Ścieżka sensoryczna – dla zdrowia i relaksu.

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przedwiosenna ochrona roślin.

● Nawozowa instrukcja – czyli jak skutecznie i bezpiecznie stosować nawozy!

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i… zaskakujące potrawy z marchwi!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106