28 sierpnia 2020

Końcówka lata to jednocześnie początek jesiennego szczytu prac na działkach. Korzystajmy więc ze zdrowego ruchu na świeżym powietrzu a także obfitości własnych plonów owoców i warzyw. Koniecznie sięgnijmy też po najnowszy, wrześniowy numer „działkowca”, pełen cennej wiedzy, aktualnych porad i ciekawych inspiracji dotyczących zagospodarowania działki!

 

● Zbieranie deszczówki to obecnie już nie potrzeba a konieczność. Dowiedzcie się jak działkowcy w Warszawie radzą sobie ze zbieraniem i retencjonowaniem wody, jakie stosują metody i jak planują rozbudowywać swoje instalacje w najbliższej przyszłości!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jakie są zasady budowy ogrodzenia na działce w ROD?”„Czy docieplenie altany powiększa jej powierzchnię zabudowy?”.

 

● Drzewa i krzewy owocowe mają nie tylko aspekt użytkowy. Mogą stanowić również ozdobę działki i pozwalają na piękne zagospodarowanie przestrzeni, dającej jednocześnie jadalne owoce. Przedstawiamy gatunki i odmiany owocowe mogące pełnić również funkcję ozdobną. Doradzamy też jak je atrakcyjnie aranżować!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Działki w ROD pilnie poszukiwane!”, „Walne zebrania w okresie pandemii”, „Niezamawiane przesyłki z Chin”.

 

● Idea ogrodnictwa działkowego jest mocno zakorzeniona również w Wielkiej Brytanii, a działki są tam atrakcyjną i poszukiwaną formą spędzania wolnego czasu i pozyskiwania własnych plonów. Przedstawiamy relację z angielskich działek, z których korzystają także licznie przebywający tam Polacy!

 

● Zwiększone zainteresowanie działkami w ostatnich miesiącach związane jest także z tym, że doceniamy coraz bardziej ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Przedstawiamy liczne korzyści, jakie może mieć dla naszej psychiki korzystanie z działki. Doradzamy też, jak nauczyć się optymalnie wykorzystywać lecznicze walory działki!

 

 

● Permakultura to praktyczna odpowiedź na potrzebę ochrony naturalnego środowiska a jednocześnie uzyskanie zdrowych i obfitych plonów. Zasady permakultury można z powodzeniem zastosować również na działkach. Wyjaśniamy na czym to polega, podajemy również praktyczne sposoby wykorzystania tej idei we własnym ogródku!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jak nawozić i podlewać jesienią.

● Ostatnie zbiory ciepłolubnych i sposoby na przymrozki.  

● ABC pomiaru kwasowości gleby.

● Instalacje do zbierania wody – przegląd rynku.

● Relacje z działek i ogrodów.

● Dbamy o ptaki jesienią.

● Suszymy pomidory i robimy z nich pyszne przetwory!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106