28 lipca 2020

Własna działka to znakomita recepta na letni wypoczynek. Spędzajmy więc na niej jak najwięcej czasu, korzystając ze zdrowej aktywności na świeżym powietrzu i delektując się własnymi owocami i warzywami. Koniecznie sięgnijmy też po najnowszy, sierpniowy numer „działkowca” – pełen aktualnej wiedzy, porad i inspiracji ogrodniczych, pomocnych w letniej pielęgnacji i modernizacji działki!

 

● Z dachu altany o powierzchni 35 m² można zebrać rocznie aż 24 tysiące litrów wody! Zachęcamy zatem do zbierania deszczówki, co zapewni nam duże oszczędności, a także korzyści dla upraw i środowiska. Doradzamy m.in. jak zaplanować i zbudować system do sprawnego zbierania, przechowywania i wykorzystywania wody opadowej!

 

 

● Polecamy uprawę warzyw nowoczesnymi metodami – na podwyższonych grządkach, w skrzyniach i w pojemnikach. Jest to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy chcą uzyskać większe plony przy mniejszym nakładzie pracy. Uprawy takie są również bardziej estetyczne i możliwe do realizacji w różnych miejscach!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Epidemia a walne zebrania w ROD”, „Krajowa Rada ws. śmieci w ROD”, „Wynajmowanie altan”.

 

 

● Nazwa ta po angielsku oznacza „brak marnowania”, a sama idea wywodzi się z coraz bardziej uświadomionej potrzeby dbania o nasze środowisko. Zero Waste to styl życia polegający na ograniczaniu wytwarzania i redukcji różnego rodzaju odpadów. Doradzamy jak w codziennym życiu i w uprawie działki można realizować 5 podstawowych zasad Zero Waste!

 

 

● Tężnie solankowe kojarzą się nam zwykle z ogromnymi konstrukcjami w uzdrowiskach. Okazuje się jednak, że urządzenia takie można mieć również w niewielkim ogródku! Przedstawiamy liczne zalety minitężni (m.in. leczą choroby dróg oddechowych, układu krążenia oraz koją nerwy), doradzamy też jak je zbudować!

 

 

● Ćwiczenia to samo zdrowie, a prosty i bezpieczny trening można wykonać także na działce. Wyjaśniamy jakie liczne korzyści może nam przynieść działkowa gimnastyka. Doradzamy też jak w bezpieczny i wydajny sposób przeprowadzać ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające i wzmacniające!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – robimy przetwory z warzyw i owoców.

● Zakładamy ogród deszczowy.

● Pielęgnujemy pomidory i ogórki.

● Warzywa liściowe z Dalekiego Wschodu.

● Savoir-vivre – czyli o zachowaniu się na działce.

● Relacje z działek i ogrodów.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe zielone koktajle!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, nowoczesnych metodach uprawy oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”! 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106