26 czerwca 2020

Działki nie bez powodu zyskują na popularności – to remedium na stres i zmęczenie, źródło zdrowych i tanich owoców i warzyw, możliwość zdrowego ruchu na świeżym powietrzu a także bezpiecznej rekreacji dla całej rodziny. Z pewnością warto więc sięgnąć po najnowszy, lipcowy numer miesięcznika „działkowiec”, pełen aktualnych porad i inspiracji na rozpoczynający się letni sezon w ogrodach!

 

● Ostatnie miesiące były dla wielu bardzo stresujące. Panaceum na współczesne bolączki jest m.in. działka, która pozwala ukoić nerwy i uspokoić się. Wyjaśniamy m.in. na czym polega aktywna forma leczenia ogrodem, kiedy dzięki przebywaniu i pracy wśród roślin poprawiamy swoją kondycję fizyczną i psychiczną!

 

● Od kilku lat rośnie zainteresowanie działkami w rodzinnych ogrodach działkowych, ale tej wiosny, w okresie światowej pandemii, popyt na nie przybrał niespotykane dotąd rozmiary. Wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje i co sprawiło, że tak wielu pragnie dołączyć do ponad milionowej rodziny działkowców w PZD!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Popyt na działki w ROD”, „Samorządy ogrodom działkowym”, „Czy program Moja Woda będzie dotyczył działkowców?”.

 

● Trudno nie ulec urokowi lawendy, która obecnie jest jedną z najchętniej uprawianych roślin ogrodowych. I nic dziwnego – bo ma mnóstwo zalet, jak m.in. atrakcyjny wygląd i zapach, odporność na upały i susze, atrakcyjność dla owadów. Doradzamy jak uprawiać lawendy, przedstawiamy najcenniejsze gatunki i odmiany, a także liczne możliwości zastosowań tych wspaniałych roślin!

● Coraz więcej młodych działkowców, wbrew obiegowym stereotypom, nie ogranicza się tylko do rekreacyjnej funkcji działki, ale tworzy bardzo atrakcyjne i nowoczesne działki uprawowe! Na przykładzie działek z warszawskich ogrodów, dowiadujemy się jakie są motywacje młodych osób, które mimo ograniczonej ilości czasu, doceniają wartość własnych warzywników, drzew owocowych, jagodników i ogródków ziołowych!

 

 

● Działkowcy coraz bardziej przekonują się do potrzeby racjonalnej gospodarki wodą, a stosowane przez nich rozwiązania zadziwiają nieraz pomysłowością i poziomem zaawansowania. Przedstawiamy ciekawy przykład działki w warszawskim ROD „Piaski”, na której stworzony został cały system wodny, pozwalający na efektywne magazynowanie i wykorzystanie wody a także jej naturalne ogrzewanie!

 

  Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – ściółkowanie jest koniecznością.

● Wykopujemy wiosenne cebulowe.

● Letnie cięcie żywopłotów.

● Gradobicia – jak można pomóc roślinom?

● Poparzenia słoneczne roślin.

● Chronimy owoce przed ptakami.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe sorbety ze świeżych owoców!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, nowoczesnych metodach uprawy oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”!

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106