26 czerwca 2019

Nie przegapcie najnowszego – lipcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie bogactwo praktycznej wiedzy, aktualnych porad i inspiracji, w sam raz na rozpoczynający się wakacyjny sezon!

● Któż z nas nie kocha róż, które dzięki niezwykłej elegancji i urokowi kwiatów, zawsze wzbudzały podziw i zainteresowanie. Często szło to jednak w parze z przekonaniem o wysokich wymaganiach uprawowych tych roślin. Jednak najnowsze osiągnięcia hodowców sprawiły, że można wybrać odpowiednie, mało wymagające odmiany, prawie do każdych warunków ogrodowych! Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Plac zabaw na działce w ROD”„Pojemniki na śmieci – czy w każdym ROD?”.

 

● Czasem, zwłaszcza początkujący działkowcy, stosują wersję „minimum” zagospodarowania działki, polegającą na posadzeniu roślin iglastych i wypełnieniu całej reszty działki trawnikiem. Z wielu względów nie jest to rozwiązanie dobre. Przedstawiamy zatem zalety wprowadzania do ogródka innych roślin, również warzyw i owoców, także w nowoczesnej formie rabat wzniesionych i upraw w skrzyniach. Podajemy też kilka praktycznych trików, które znacznie pomogą w uprawie roślin, nawet tych uznawanych za wymagające!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Zielona energia w ROD – oszczędności dla działkowców!”.

● Poznajcie najnowsze trendy w ogrodowej modzie! Prezentujemy relację z tegorocznej wystawy „Chelsea Flower Show 2019”. Co dominowało na tegorocznej edycji? Co warto podpatrzeć?

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – letni terminarz upraw.

● Budujemy domki dla owadów.

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Jak prawidłowo pielęgnować trawnik?

● Problemy w uprawie pomidorów i jak im przeciwdziałać?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Odnawiamy elewację altany.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i oryginalne koktajle i musy owocowe!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czytajcie „działkowca”! 

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106