Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytaj lutowy "działkowiec"

Najnowsze zalecenia żywieniowe wskazują, iż produkty zbożowe mają być podstawą diety. Najlepiej spożywać je 6–10 razy na dzień. Ale co wybrać z ogromu asortymentu pieczywa, makaronu, ryżu i kasz oferowanych przez sklepy? Czy wszystkie one są zdrowe? Absolutnie nie – niektóre to zwykłe „śmieciowe” jedzenie, inne – spożywane regularnie – mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Białe, starannie oczyszczone ziarno zbóż jest niepełnowartościowe, w procesie technologicznym zostało pozbawione wielu związków bardzo cennych dla naszego zdrowia, w tym błonnika – sprzymierzeńca w walce z otyłością, zaparciami, nowotworami układu pokarmowego. Produkt pełnoziarnisty zawiera natomiast wszystkie składniki, które występują w ziarnie. Ale czy każdy ciemny chleb lub makaron jest produktem powstałym z mąki razowej, pełnoziarnistej? W sklepach można znaleźć wiele „pseudo” chlebów razowych o brązowym kolorze miąższu, które „udają” zdrowsze i lepsze pieczywo. Stosowane w nich niektóre barwniki powodują nadpobudliwość, niekontrolowane skurcze mięśni, a przy długotrwałym stosowaniu mogą być nawet przyczyną zmian nowotworowych.

Co zatem wybrać ze względu na wysoką wartość odżywczą, a czego zdecydowanie unikać? – odpowiedzi i rzeczowych argumentów dostarczy artykuł „Zdrowe pełnoziarniste”, który ukaże się w lutowym wydaniu miesięcznika „działkowiec”. Warto poczekać na jego publikację i zmienić dietę z pożytkiem dla własnego zdrowia i urody oraz zdrowia swoich najbliższych! To dobre postanowienie u progu nowego roku! Lutowy numer „działkowca” będzie dostępny w sprzedaży już od 19 stycznia!

 MM

Fot. Źródło „Dz” 02/2018: Shutterstock.com

 

 

03 stycznia 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl