Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Przegląd zagospodarowania ROD i działek w okręgu elbląskim

Zgodnie z  przyjętym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców programem „Powszechny przegląd działek i ROD 2016” na dzień 25.07.2016 roku oraz uchwałą Prezydium OZ,  komisje  zrealizowały przeglądy w 69 ROD z 9985 działkami, co stanowi prawie  95,58% stanu ogrodów  i działek w naszym okręgu.

 

 

W większości ogrodów przeglądy odbyły się zgodnie z wcześniej przyjętym     przez Prezydium OZ PZD w Elblągu harmonogramem. Z przekazanych  ustaleń   przez Przewodniczących komisji, którzy przeprowadzili ww przeglądy wynika, że  średnia frekwencja obecności działkowców podczas przeglądu zdecydowanie wzrosła. Szacuje się, że byłaby jeszcze większa gdyby nie fakt, że w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Drugim utrudnieniem była często pogoda, która nas nie rozpieszczała.   Z powodu deszczu i gwałtownych  burz przeglądy niektórych ogrodów były wykonywane   z  kilkoma przerwami.

Te utrudnienia nie przeszkodziły jednak komisjom w wykonaniu przeglądów z uwagi     na  umówione wcześniej terminy. W trakcie realizacji tego zadania    nie stwierdzono znaczących opóźnień ze strony zarządów ROD. Braki osobowe w składach komisji, wynikające  z urlopów czy spraw losowych na bieżąco regulowała Okręgowa Komisja   do spraw oceny   i analizy przebiegu przeprowadzenia przeglądu ROD  i działek  na czele   z Dyrektorem Biura OZ. Jak nam przekazali przedstawiciele komisji  przeglądy są  pozytywnie postrzegane przez zarządy ROD naszego okręgu oraz przez samych działkowców.

 

 

Komisje w swoich końcowych ocenach zwracają uwagę na  zgodność zagospodarowania ogrodów i działek z przepisami związkowymi oraz prawa ogólnego, wskazują przedstawicielom zarządów co należy zmienić lub jak występujące problemy rozwiązać. Po wstępnej ocenie można zauważyć, że w znacznej większości, ROD działki użytkowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami regulaminu ROD. Według tycht danych, altany ponadnormatywne występują w niewielu ogrodach i stanowią ułamek procenta. Podobna sytuacja ma miejsce   w przypadku zamieszkiwania na terenie ROD  i dotyczy również niewielkiej  grupy działkowców. Według wstępnej analizy komisji rejonowych i okręgu, ogólny stan ogrodów jest zadowalający.

Przewiduje się, że przeglądy powinny zakończyć się wcześniej niż zaplanowano     w  harmonogramie.

 

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 lipca 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl