Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Przegląd publikacji medialnych o PZD, działkowcach i ogrodach
 • „Gazeta Wyborcza” Radomw artykule z 19 maja br. pt. „Działkowiec. To brzmi dumnie” pisze, że ogrody działkowe stają się coraz popularniejsze, także wśród młodych osób. „Nowi” stawiają głównie na rekreację, obsiewają całą działkę trawą i przyjeżdżają tutaj odpoczywać. Zdarzają się jednak i tacy, którzy nabywają działkę, ponieważ chcą mieć własne, ekologiczne plony.
   
 • www.radio.bialystok.pl 16 maja br. poinformowało o stratach, jakie wyrządziła ulewa, która przeszła nad regionem. W audycji pt. „Działkowcy szacują straty i sprzątają działki po ulewie, która przeszła przed tygodniem nad Białymstokiem” dziennikarze relacjonują, że najbardziej ucierpiały wczesne odmiany truskawek. Woda zalała w sumie kilkanaście ogrodów działkowych w Podlaskim Okręgu PZD. Działkowcy szacują, że w ciągu kilku godzin spadło tyle wody, ile średnio w ciągu dwóch miesięcy. W wielu miejscach woda jeszcze nie opadła, a rośliny pokryte są mułem.
   
 • www.supernowosci24.pl w artykule z 16 maja br. pt. „Działkowcy nie chcą drogi w środku ogródków” piszą, że użytkownicy ROD „Zalesie” i „Wieniawskiego” w Rzeszowie oprotestowują budowę drogi, ponieważ ich zdaniem taka inwestycja zniszczy ogrody. Domagają się, żeby miasto po obu stronach przyszłej trasy postawiło płoty. Ratusz odbija piłeczkę twierdząc, że jeśli działkowcy chcą mieć ogrodzenie, to powinni postawić je za własne pieniądze. Protest trwa już kilka lat, budowa drogi miała rozpocząć się w 2015 roku.
   
 • xlomza.pl w artykule z 16 maja br. pt. „Setki tysięcy złotych na inwestycje w łomżyńskich ogrodach” informuje o planach inwestycyjnych tamtejszych działkowców. ROD-y chcą w tym roku m.in. modernizować sieci elektroenergetyczne, stawiać nowe ogrodzenia ogrodów, wymieniać skorodowane rury wodociągowe. Natomiast ROD „Aster” planuje wybudowanie siłowni napowietrznej. Pieniądze na te inwestycje pozyskiwane są z różnych źródeł: OZ PZD, Krajowej Rady PZD, a nawet Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.
   
 • www.dsw.doba.pl w artykule z 16 maja br. pt. „Świdniccy policjanci podpowiadają jak zadbać o bezpieczeństwo spędzając wolny czas na działce” informuje o spotkaniu działkowców z policją. Co roku, na początku sezonu, mundurowi przypominają użytkownikom ogrodów w jaki sposób mają zabezpieczać swoje mienie. Podczas spotkania zaplanowano także terminy wspólnych patroli policji i przedstawicieli ROD.
   
 • „Fakt”-Wrocław w artykule z 16 maja br. pt. „To zamach na nasze działki!” pisze o niepokoju, jaki ogarną użytkowników ogrodów w śródmieściu Wrocławia. Działkowcy obawiają się, że stracą swoje działki, ponieważ nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa teren ogrodów, jako mieszkaniowo-usługowy. Zdaniem działkowców oznacza to, że ogrody mogą być zlikwidowane na potrzeby deweloperów.
   
 • „Gazeta Krakowska Tarnowska” w artykule z 15 maja br. pt. „Chcą nam odebrać ogródki!” pisze, że byli właściciele terenów na Piaskówce w Tarnowie, gdzie obecnie znajduje się ROD „Tamel”. Teren ten Skarb Państwa nabył w 1979 rok pod rozbudowę osiedla Kasprowicza. Byli właściciele i spadkobiercy uważają, że działki powinny do nich wrócić, ponieważ nie zostały zagospodarowane zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

 

 

23 maja 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl