Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Nowa zakładka – Działkowcy pytają - 20.01.2016

W związku z ogromną ilością pytań dotyczących różnych zagadnień związanych zarówno z ustawą o ROD, regulaminem ROD, statutem PZD, jak i innymi problemami organizacyjnymi i prawnymi, które pojawiają się wśród użytkowników działek i Zarządów ROD, uruchomiliśmy nową podstronę zatytułowaną: „Działkowcy pytają”. Możną ją znaleźć rozwijając w górnym panelu menu zakładkę „Prawo”.

Jest to swego rodzaju baza wiedzy, w której znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zostały one zadane zarówno drogą listową, mailową - poprzez formularz Kontakt, jak i w czasie odbywających się w KR PZD telefonicznych dyżurów prawnika.

Pytania wraz z odpowiedziami zostały podzielone na konkretne zagadnienia. Wśród nich znalazły się: członkostwo w PZD, przeniesienie prawa do działki, zagospodarowanie ROD i sprawy różne. W najbliższym czasie pojawią się także kolejne kategorie: opłaty, walne zebrania, zarząd ROD, likwidacje ROD, inwestycje i stan prawny gruntów w PZD. Taki podział tematyczny ma ułatwić użytkownikom wyszukiwanie odpowiedzi na konkretne pytania w danym obszarze tematycznym. Baza będzie uzupełniana na bieżąco o kolejne zagadnienia. Jej tworzeniem i opracowaniem zajmują się pracownicy Wydziału Prezydialnego oraz Wydziału Gospodarki Gruntami Krajowej Rady PZD. Będą oni udzielać Państwu odpowiedzi na kolejne pytania. Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę, że na wiele problematycznych zagadnień udzieliliśmy już odpowiedzi - są one dostępne w zakładce Porady prawne. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią - możliwe jest, że wśród wielu opublikowanych tam tematów, będzie odpowiedź na Państwa pytanie.

Jeśli jednak w dalszym ciągu nie mogą Państwo odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie czy zagadnienie, zachęcamy do korzystania na stronie www.pzd.pl z formularza Kontakt. Można go znaleźć rozwijając w górnym panelu menu zakładkę „Kontakt – KR PZD”. Pytania można zadawać także drogą listowną (adres: Krajowa Rada PZD, ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa).

 

AH

24 stycznia 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl