Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Dzień Działkowca w ROD "IKAR" w Elblągu

W sobotę 10 września 2016 roku działkowcy ROD "Ikar" świętowali jubileusz    35-lecia Polskiego Związku Działkowców podczas obchodów Dnia Działkowca 2016.  Na samym początku Prezes Zarządu ROD Pan Mirosław Zakrzewski  powitał serdecznie wszystkich zebranych w tym gościa  obchodów Pana Zygmunta Wójcika I Wiceprezesa OZ    w Elblągu.    

 

     

Następnie  pokrótce przedstawił swoje roczne dokonania oraz wspomniał wyboistą drogę, jaką musieli razem przejść aby spotkać się i zapalić dzisiejsze tradycyjne  ognisko, które wymagało wielu zgłoszeń oraz spełnienia obowiązków związanych z bezpieczeństwem z uwagi na zakaz palenia wszelkich ognisk  na terenie miasta. Ale dzięki dobrej woli wielu stron udało się !

 

 

Po oficjalnej części przystąpiono do rozniecenia ogniska oraz do rozdania pysznej grochówki z wkładką  oraz   kiełbaskami do pieczenia i wiele innych smakołyków        dla dorosłych i dzieci.

 

 

Przy tej okazji należy wspomnieć, że Rodzinny Ogród Działkowy Ikar graniczy bezpośrednio z jednej strony z stadionem sportowym a drugiej strony z lotniskiem Aeroklubu Elbląg. Akurat tego dnia odbywały zawody sportowe ostatniej już w tym roku edycji Motoparalotniowej Ligi i Motoparalotniowego Pucharu Polski sezonu 2016.

 

 

Paralotniarze dosłownie latali nam nad głowami co dodawało uroku obchodom  i zachęcało do dzielenia się wrażeniami obu  uroczystości. Także oprócz atrakcji Dnia Działkowca wielu z uczestników wraz z dziećmi skorzystało również  z atrakcji na lotnisku.

 

 

 

 Piękna widowiskowa impreza. Dla zainteresowanych szerzej o tym wydarzeniu  na stronie: http://psp.org.pl/8664-2/

            

 

Podczas zawodów można było również obejrzeć sprzęt oraz przelecieć się samolotem  lub szybowcem a następnie po wrażeniach wrócić do ogniska i spróbować dania Dnia Działkowca „Pieczony w ognisku ziemniak w foli konsumowany z masełkiem ziołowo - czosnkowym”. Pyszny ! Potem  przy muzyce  i przy wspólnym stole goście   i działkowcy śpiewali i biesiadowali do późnych godzin wieczornych.

 

  Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

 

 

 

 

16 września 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl