Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, kontynuujemy pozimowe porządki i przygotowujemy uprawy na nowy sezon. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji działki będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie również pomysłów na modernizację działki, świątecznych inspiracji czy aktualnych wieści z ogrodów!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. dlaczego warto uczestniczyć w walnych zebraniach w ROD!

 

 

● W ogrodach działkowych, jak tylko ustąpią mrozy, zaczyna się spory ruch. Zobaczcie jak wyglądało przedwiośnie w ROD na przykładzie kilku ogrodów w Warszawie oraz w innych rejonach kraju!

 

● Ponadczasowa uroda i ogromna różnorodność róż sprawiają, że są one doskonałą dekoracją na działki. Polecamy odmiany szczególnie dekoracyjne, a jednocześnie niekłopotliwe w uprawie i cechujące się dużą zdrowotnością oraz zimotrwałością! W ofercie również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Glicynie uważane są za królowe wśród roślin pnących. Te silnie rosnące i długowieczne pnącza zachwycają wiosną wspaniałymi girlandami kwiatów i mogą mieć wiele zastosowań, także prowadzone w formie drzewek! Doradzamy jak je uprawiać i polecamy najlepsze odmiany. Również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Jak samemu zbudować taras przy altanie? Z nami nie będzie z tym problemu! Doradzamy jakie materiały wybrać a technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku”!

 

● Czy znacie truskawki powtarzające owocowanie? Po raz pierwszy owocują tak jak odmiany tradycyjne (VI) a powtórnie na przełomie VII i VIII. Opisujemy najcenniejsze z nich!

 

● Pierścieniak to grzyb uprawny, który wyglądem najbardziej przypomina te dziko rosnące i zbierane w lesie. Jego uprawa nie jest trudna, można do tego wykorzystać np. drewniane zrębki!

 

● Warto stworzyć świąteczne dekoracje z wykorzystaniem roślin z działki, wprowadzające do naszego domu niepowtarzalny wiosenny klimat. Podajemy kilka ciekawych pomysłów na ozdobienie wielkanocnego stołu!

  Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – czyli wiosenne cięcie krzewów ozdobnych!

● Wysiewamy wiosenne nawozy zielone.

● Przeprowadzamy cięcie odmładzające borówki.

● Jak zatrzymać wodę w glebie?

● Polecamy sodę do różnych zastosowań w ogródku.

● Przyrządzamy wiosenne surówki z udziałem m.in. mniszków i stokrotek!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

 

 

01 kwietnia 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl